ATA AÖF üç ders sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? ATA AÖF üç ders sınavı sonuçları nereden öğrenilir?

ATA AÖF üç ders sınavı 07 Ağustos 2022 Pazar günü saat 15:00’da, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, İstanbul (Avrupa), İstanbul (Anadolu), İzmir, Kocaeli, Konya, Samsun, Trabzon ve Van illerinde gerçekleşti. Sınavdan sonra sorular ve cevaplar LMS üzerinden açıklandı. Peki ATA AÖF üç ders sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? ATA AÖF üç ders sınavı sonuçları nereden öğrenilir?

Eğitim 10.08.2022, 12:31 10.08.2022, 12:33
Abone ol
ATA AÖF üç ders sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? ATA AÖF üç ders sınavı sonuçları nereden öğrenilir?

ATA AÖF üç ders sınavı sonuçları gündemde yerini aldı. 7 Ağustos 2022 Pazar günü yapılan ATA AÖF üç ders sınavı sonuçları merakla bekleniyor. 02-03 Temmuz 2022 tarihlerinde yapılan bütünleme sınavı sonuçları 8 Temmuz tarihinde açıklanmıştı. Peki ATA AÖF üç ders sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? ATA AÖF üç ders sınavı sonuçları nereden öğrenilir?

ATA AÖF ÜÇ DERS SINAVI SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ATA AÖF üç ders sınavı sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair bir bilgilendirme yapılmadı. 02-03 Temmuz 2022 tarihlerinde yapılan ATA AÖF bütünleme sınavı sonuçları 8 Temmuz tarihinde ilan edilmişti.

Mezuniyet Üç Ders Sınav notu, Yarıyıl Sonu Sınavı notu yerine geçer. Başarı notu, sınav uygulanan her bir ders için Ara Sınav notunun %30’u ve Mezuniyet Üç Ders Sınavı notunun %70’i alınarak belirlenir. Sınav sonuçlarının değerlendirilmesinde dört yanlış cevap bir doğru cevabı götürmektedir.

SINAV SORULARINA İTİRAZ ETME

ATA AÖF tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

"Değerli öğrencimiz, sınav soruları ve cevapları LMS'ye yüklenmiştir. lms3.ataaof.edu.tr adresinde sol menüde yer alan soru itiraz sayfasından sınav sorularını görebilir ve yine bu sayfadan Çarşamba günü (10 Ağustos 2022) saat 17.00'a kadar soru itirazında bulunabilirsiniz. Aynı zamanda AtaMeta uygulamamızın “Sınav İşlemleri” katından da sınav sorularına itiraz edebilirsiniz. Sınav Sorularına İtiraz İşlem Kılavuzuna ulaşmak için http://www.ataaof.edu.tr/dosyalar/soruitiraz.pdf adresini tıklayınız."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!