banner2

AÖL 2.dönem sınav tarihi açıklandı mı? Açık lisesi sınavları ne zaman yapılacak? 2023 AÖL sınav tarihi

Açık Öğretim lisesi 2. Dönem sınavlarının ne zaman yapılacağı öğrenciler tarafından merak ediliyor. Kayıt yenileme işlemi devam ederken sınav tarihleri araştırılmaya başlanmış durumda. Peki, AÖL 2.dönem sınav tarihi açıklandı mı? Açık lisesi sınavları ne zaman yapılacak? 2023 AÖL sınav tarihi

Eğitim 10.03.2023, 12:12 10.03.2023, 12:07
Abone ol
AÖL 2.dönem sınav tarihi açıklandı mı? Açık lisesi sınavları ne zaman yapılacak? 2023 AÖL sınav tarihi

MEB tarafından düzenlenen Açık Öğretim lisesi sınavları için geri sayım devam ediyor. Öğrenciler 2. Dönem sınavlarının ne zaman yapılacağını araştırmaya başlamış durumda. AÖL 2.dönem sınav tarihi açıklandı mı? Açık lisesi sınavları ne zaman yapılacak? 2023 AÖL sınav tarihi

AÇIK LİSE 2. DÖNEM SINAVLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı, Kahramanmaraş’ta yaşanan depremin ardından AÖL kayıt yenileme tarihlerini 3 Nisan 2023 tarihine kadar uzatılmıştı.

Açık Öğretim Kurumları 2. Dönem Sınavları geçtiğimiz yıl 1-10 Mart 2022 tarihleri arasında online olarak uygulanmıştı.

AÖL SINAVLARI ONLİNE MI YAPILACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı, pandemi döneminden önce sınavları yüz yüze olarak okul ortamında gerçekleştiriyordu. Pandemi sonrası ise Açık Lise sınavları online olarak yapılmaya başlandı.

Geçtiğimiz dönem Aralık ayında yapılan online sınavlarda kopya çektiği anlaşılan 60 bin öğrencinin sınavı iptal edildi. Öğrenim çağı dışında olan öğrenciler hariç, kopya çektiği tespit edilen öğrenciler 2 yıl boyunca Merkezi Sistem Sınavları’na kabul edilmeyecek.

2. dönem sınavlarının online mı, yüz yüze mi yapılacağı sınav takviminin duyurulması ile birlikte belli olacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!