banner2

AÖF sınav geçme notu kaç? AÖF geçme notu nasıl hesaplanır? AÖF koşullu geçme notu kaç?

AÖF geçme notu açıköğretim öğrencileri tarafından merak ediliyor. AÖF sonuçlarını açıklanmasıyla beraber öğrencilerin dönem sonu başarı puan ortalaması belli oldu. Peki, AÖF sınav geçme notu kaç? AÖF geçme notu nasıl hesaplanır? AÖF koşullu geçme notu kaç? işte detaylar..

Eğitim 31.01.2023, 16:27 31.01.2023, 16:34
Abone ol
AÖF sınav geçme notu kaç? AÖF geçme notu nasıl hesaplanır? AÖF koşullu geçme notu kaç?

Açıköğretim Fakültesi'nde öğrencilerin derslerden başarılı sayılması için ders başarı puanlarının belli bir ortalamanın üzerinde olması gerekir. Yapılan sınavlar sonucunda ara sınav notunun %30'u, dönem sonu sınav notunun %70'i alınarak AÖF geçme notu hesaplanır

AÖF GEÇME NOTU KAÇ?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi'nde (AÖF) ders geçme notu 35'tir. 35'in altında kalan her not, FF alarak doğrudan kalacak, 35 üzeri ise çan eğrisine girerek harf notu alacak ve genel ortalamaya göre koşullu veya doğrudan geçmiş olacaktır. Başarı notu alt sınır değeri 35'tir.

AÖF KOŞULLU GEÇER NOTU KAÇ?

AA, AB, BA, BB, BC, CB ve CC geçer harf notlarıdır. CD, DC ve DD harf notları ise öğrencinin son akademik durumu Başarılı yani genel not ortalaması 2,00 ve üzerinde ise AÖF koşullu geçer olarak adlandırılan sonuçları geçer harf notlarıdır.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!