banner2

9. sınıf İOKBS bursluluk sınavı soruları ve cevapları PDF İNDİR 2023 | İOKBS 9. sınıf (lise 1) bursluluk sınavı soru kitapçığı ve cevap anahtarı (A-B kitapçığı)

9. sınıf İOKBS bursluluk sınavı soruları ve cevapları PDF İNDİR 2023 | İOKBS 9. sınıf (lise 1) bursluluk sınavı soru kitapçığı ve cevap anahtarı (A-B kitapçığı) açıklandı mı? soruları İOKBS sınavında ter döken yüz binlerce kişi tarafından soruluyor. 3 Eylül Pazar günü yapılan sınava 9. sınıf (lise 1) öğrencileri de katıldı. Sonuçların ise 22 Eylül'de açıklanması bekleniyor.

Eğitim 04.09.2023, 16:07 07.09.2023, 08:12
Abone ol
9. sınıf İOKBS bursluluk sınavı soruları ve cevapları PDF İNDİR 2023 | İOKBS 9. sınıf (lise 1) bursluluk sınavı soru kitapçığı ve cevap anahtarı (A-B kitapçığı)

2023 İOKBS bursluluk sınavı soruları ve cevapları heyecanla bekleniyor. 2023 bursluluk sınavına yapılan güncelleme ile artışa gidildi. Burs alarak eğitim hayatlarını bir nebze de olsa rahatlatmak isteyen adaylar 3 Eylül'de yapılan sınavda ter döktü. 1 milyona yakın adayın katıldığı İOKBS bursluluk sınavına 9. sınıf (lise 1) öğrencileri de katıldı. Öğrenciler bir yandan sınav sonuçlarını merak ediyor diğer yandan da soru kitapçığı ve cevap anahtarının yayınlanmasını bekliyor. 

9. SINIF İOKBS BURSLULUK SINAVI SORULARI VE CEVAPLARI PDF İNDİR 2023

2023 yılı bursluluk sınavına başvurular geçtiğimiz aylarda tamamlanmıştı. Başvurularını tamamlayan öğrencilerin sınavları 3 Eylül'de tüm Türkiye'de yapıldı. Ülkemizin en geniş katılımlı sınavlarından biri olan İOKBS sınavında ter döken adaylar sınav sonuçlarından önce kendi netlerini ve yanlışlarını hesaplamak için soru kitapçığı ve cevap anahtarının açıklanmasını bekliyor. 9. sınıf öğrencilerinin büyük katılım gösterdiği İOKBS bursluluk sınavı soruları ve cevapları henüz MEB tarafından yayımlanmadı.

9. SINIF BURSLULUK SINAVI SORU KİTAPÇIĞI VE CEVAP ANAHTARI NE ZAMAN YAYIMLANIR?

3 Eylül'de yapılan İOKBS sınavına 1 milyona yakın aday katıldı. Sınavın ardından gözler MEB'e çevrildi. Sınav sonuçlarının 22 Eylül'de açıklaancağının duyurulmasının üzerine öğrenciler ve veliler bursluluk sınavı soruları ve cevap anahtarını araştırmaya başladı. 9. sınıf İOKBS bursluluk sınavı soru ve cevaplarının bir kaç gün içinde MEB tarafından ilan edilmesi bekleniyor. 

2023 İOKBS BURSU NE KADAR?

Son gelen zamla birlikte 2023 yılında İOKBS bursu almaya hak kazanan adaylara 863 TL ödeme yapılacak.

2023'TE KAÇ KİŞİYE İOKBS BURSU VERİLECEK?

6 Şubat Kahramanmaraş depremi nedeniyle kontenjan sayısı artırıldı. Deprem bölgesindeki öğrenciler için 30 bin kontenjan ayrıldı. Toplamda 100 bin öğrenciye 2023 yılında İOKBS bursu verilmesi düşünülüyor. 

İOKBS BURSLULUK SINAVI KAÇ DAKİKA?

Sıanvda adaylara 4 seçenekli 100 soru soruluyor. Adayların bu sorulara 120 dakika içinde cevap vermesi gerekiyor 

İOKBS BURSLULUK SINAVINA KİMLER KATILABİLİR?

Ortaokul 5,6,7,8. sınıf ile lise 9,10 ve 11’nci sınıf öğrencileri katılabilir. Hazırlık öğrencileri de sınava başvurabilir. 

İOKBS BURSLULUK SINAVI SORULARI VE CEVAPLARI NEREDEN AÇIKLANIR?

Soru ve cevaplar MEB tarafından ilan ediliyor. İOKBS sınavı cevap anahtarı erişime açıldıktan sonra adayların şifre ve TC kimlik numarası ile sisteme giriş yaması gerekiyor.  Bursluluk soruları ve cevaplarının   odsgm.meb.gov.tr adresi üzerinden yayımlanması bekleniyor.

İOKBS SINAVI HANGİ DURUMDA GEÇERSİZ SAYILIR?

a. Başvuru şartlarını taşımadığı hâlde öğrencinin sınava girmesi,
b. Cevap kâğıdının sınav evrakı dönüş zarfından çıkmaması veya zarar görmüş olması,
c. Geçerli kimlik belgesinin ibraz edilmemesi,
ç. Başka öğrenciye ait sınav evrakının kullanılması,
d. Öğrencinin yerine başkasının sınava girmesi,
e. Öğrencinin, üzerinde kullanımı doktor raporu ile belirlenen hasta veya engellilere ait cihazlar (işitme cihazı, insülin pompası, şeker ölçüm cihazı ve benzeri) hariç çanta, cüzdan, cep telefonu, telsiz, radyo, saat, bilgisayar, kamera ve benzeri iletişim araçları ile depolama kayıt ve veri aktarma cihazları, kablosuz iletişim sağlayan cihazlar ve kulaklık, kolye, küpe, bilezik, yüzük, broş ve benzeri eşyalar ile her türlü elektronik ve/veya mekanik cihazlar, databank sözlük, hesap makinesi, kâğıt, kitap, defter, not ve benzeri dokümanlar, pergel, açıölçer, cetvel ve benzeri araçlar, delici ve kesici aletlerle sınav salonuna girmesi,
f. Sınav kutuları dışında posta veya farklı bir yolla sınav evrakı gönderilmesi,
g. Öğrencinin başka bir öğrenciden, dokümandan kopya çektiğinin veya kopya verdiğinin sınav görevlilerince tespit edilmesi,
ğ. Öğrencinin sınava girdiği hâlde işaretlemeyi cevap kâğıdına yapmaması,
h. Sınav evrakındaki fotoğraf ve bilgilerle geçerli kimlik belgesinin uyuşmaması,
ı. Sınav evrakına zarar verilmesi (sınav sürecince soru kitapçığını, cevap kâğıdını yırtmak, teslim etmemek ve benzeri), durumlarında “Millî Eğitim Bakanlığı Merkezî Sistem Sınav Yönergesi”nde belirtilen sınav kuralları ihlal edildiği için salon görevlilerince hazırlanan tutanaklar dikkate alınarak öğrencinin sınavı geçersiz sayılacaktır.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!