banner2

2023 YKS 3. yerleştirme (tercih) ne zaman? YKS 2. ek tercih yapılacak mı? YKS 2. ek yerleştirme olacak mı?

YKS ek tercih yani 2. yerleştirme sonuçları 12-17 Eylül tarihleri arasında alındı. Adaylar başvuru işlemlerini tamamladıktan sonra sonuçların açıklanmasını günlerce merakla bekledi. 25 Eylül Pazartesi günü ÖSYM beklenen duyuruyu yaptı. YKS ek tercih sonuçlarının açıklanmasıyla gözler 3. YKS yerleştirmelerine çevrildi. Bir üniversiteye yerleşemeyen öğrenciler 2023 YKS 3. yerleştirme (tercih) ne zaman? YKS 2. ek tercih yapılacak mı? YKS 2. ek yerleştirme olacak mı? sorularına cevap aramaya başladı.

Eğitim 25.09.2023, 10:55 25.09.2023, 11:18
Abone ol
2023 YKS 3. yerleştirme (tercih) ne zaman? YKS 2. ek tercih yapılacak mı? YKS 2. ek yerleştirme olacak mı?

YKS 1. tercih yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından 2. ek yerleştirmelere geçildi. Bir bölüme yerleşemek için adaylar tercihlerini 12-17 Eylül tarihleri arasında tamamladı. ÖSYM ek tercih başvurularını tamamlayan adayların heyecanla beklediği gün geldi çattı. 25 Eylül Pazartesi günü ÖSYM YKS ek yerleştirme sonuçlarını açıkladı. YKS ek yerleştirme sonuçlarında bir üniversiteye yerleşmeye hak kazanamayan adaylar 2023 YKS 3. yerleştirme (tercih) ne zaman? YKS 2. ek tercih yapılacak mı? YKS 2. ek yerleştirme olacak mı? sorularına yanıt aramaya başladı. İşte 2023 YKS 3. yerleştirme (tercih) konusunda yaşanan gelişmeler...

YKS 3. YERLEŞTİRME (2. EK TERCİHLER) NE ZAMAN?

YKS ek yerleştirme sonuçları açıklandı. Bir bölüme yerleşen adaylar için üniversite kayıt takvimi ilan edielcek. Belirlenen tarihler arasında üniversiteye kayıtlarını yaptırmayan adaylar ile boş kalan kontenjanlar yeniden hesaplanacak. Eğer uygun görülmesi halinde 3. YKS tercihleri için başvuru işlemleri açılacak. Ancak kontenjanların tamamının dolması halinde YKS 2. ek tercihlerin yapılması beklenmiyor. 

YKS 2. EK TERCİH YAPILACAK MI?

YKS ek yerleştirme sonuçları 25 Eylül'de açıklandı. Bu yerleştirme sonuçlarında kontenjanların ne kadarının dolduğu ise henüz açıklanmadı. YKS ek yerleştirme kayıt döneminde okullarına kayıt olmayanların sayısı 2. ek yerleştirmelerin yapılıp yapılmayacağını belirleyecek. Eğer boş kontenjan kalması durumunda YKS 2. ek tercih işlemleri yapılacak. 

YKS 2. EK YERLEŞTİRME YAPILACAK MI?

YKS ek yerleştime sonuçları açıklandı. Boş kontenjanların durumuna göre 2. ek yerleştirme yapılıp yapılmayacağına karar verilecek. 

YKS SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI

25 Eylül'de https://sonuc.osym.gov.tr/ adresinden YKS ek tercih sonuçları açıklandı. Adaylar şifreleri ve TC kimlik numaraları ile sisteme girip sonuçlarını sorgulayabilir. 

EK KYK BAŞVURUSU YAPILACAK MI?

YKS ek yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından adayların üniversite kayıt dönemi sona erince KYK yurt ek başvuru işlemlerinin başlaması bekleniyor. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!