banner2

2023 DİB-MBSTS sınavı ne zaman? DİB-MBSTS başvurusu nasıl yapılır? Başvurular ne zaman bitiyor?

ÖSYM’nin sınav takvimini açıklamasından sonra Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavına girecek adaylar sınavın ne zaman yapılacağını, sınav başvurularının nereden yapılacağı merak ediliyor. Peki, 2023 DİB-MBSTS sınavı ne zaman? DİB-MBSTS başvurusu nasıl yapılır? Başvurular ne zaman bitiyor?

Eğitim 16.03.2023, 10:23
Abone ol
2023 DİB-MBSTS sınavı ne zaman? DİB-MBSTS başvurusu nasıl yapılır? Başvurular ne zaman bitiyor?

DİB-MBSTS sınavına ilişkin ÖSYM sosyal medya hesabından bilgiler paylaştı. Adaylar bu gelişmenin ardından sınavın ne zaman yapılacağını araştırmaya başladı. Peki, 2023 DİB-MBSTS sınavı ne zaman? DİB-MBSTS başvurusu nasıl yapılır? Başvurular ne zaman bitiyor?

DİB-MBSTS SINAVI NE ZAMAN?

ÖSYM, Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavının 30 Nisan 2023 tarhinde yapacağını açıkladı. Sınav başvuruları 16-23 tarihleri arasında yapılacağını sosyal medya hesabından paylaştı.

Adaylar, başvurularını 16 Mart 2023 tarihinde saat 10.00'dan itibaren ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla yapabilecekleri gibi ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulaması’ndan da yapabilecektir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!