banner2

20 bin öğretmen ataması ne zaman yapılacak? 2022 öğretmen ataması takvimi yayınlandı mı, kontenjanlar açıklandı mı? 

20 bin öğretmen ataması ile ilgili detaylar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı'ndan sonra öğretmen ataması ile ilgili beklenen açıklamayı yaptı. Peki 20 bin öğretmen ataması ne zaman yapılacak? 2022 öğretmen ataması takvimi yayınlandı mı, kontenjanlar açıklandı mı? 

Eğitim 28.06.2022, 10:53 28.06.2022, 10:58
Abone ol
20 bin öğretmen ataması ne zaman yapılacak? 2022 öğretmen ataması takvimi yayınlandı mı, kontenjanlar açıklandı mı? 

20 bin öğretmen ataması hakkında merakla beklenen açıklama geldi. Öğretmen ataması hakkında detayları merak edenler soluğu internetin başında aldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrasında düzenlediği basın açıklamasında 20 bin öğretmen ataması için takvimin önümüzdeki günlerde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilan edileceğini söyledi.

20 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI NE ZAMAN YAPILACAK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuyla ilgili şunları dedi:

"Öğretmen adaylarımız için de bir müjdemiz var: Bu yıl için söz verdiğimiz 20 bin yeni öğretmen atamasıyla ilgili süreç, önümüzdeki günlerde Millî Eğitim Bakanlığımız tarafından başlatılacaktır.

Böylece, hükûmetlerimiz tarafından atanan öğretmen sayısı, 730 binden 750 bine çıkacaktır.

Bir başka ifadeyle, ülkemizdeki mevcut 1,2 milyon öğretmenin üçte ikisi bizim dönemlerimizde atanmış oluyor. Yeni atama sürecinin öğretmenlerimize hayırlı olmasını diliyorum."

2022 ÖĞRETMEN ATAMASI KONTENJANLARI YAYINLANDI MI?

Bakan Özer, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kabine Toplantısı'ndan sonra "20 bin yeni öğretmen atanacağı" yönündeki açıklaması hakkında  Milli Eğitim Bakanlığı'nın Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, şu ifadelere yer verdi:

"Her zaman öğretmenlerimizin yanında olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a verdiği atama müjdesi için şükranlarımızı sunuyoruz. Atama takvimini en kısa sürede açıklayacağız. Öğretmen adaylarımıza şimdiden hayırlı olsun."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!