2 ilde eğitime kar engeli

Son dakika haberleri.... Denizli'nin Çameli ilçesinde ve Çanakkale'de yoğun kar yağışından dolayı eğitime bir gün ara verildi.

Eğitim 11.01.2022, 22:45
2 ilde eğitime kar engeli

Çameli Kaymakamlığı, kar yağışı sebebiyle ilçe genelinde 12 Ocak çarşamba günü yüz yüze eğitime ara verildiğini bildirildi.

Eğitim ve öğretime yarın uzaktan devam edilecek.

Engelli ve hamile olan kamu çalışanları da yarın izinli sayılacak.

ÇANAKKALE'DE EĞİTİME BİR GÜN ARA

Çanakkale’de yarın beklenen olumsuz hava koşulları ve kar yağışı nedeniyle, taşımalı ve köy okullarında eğitime 1 gün ara verildi.

Valilik tarafından yapılan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

"Yine il genelinde köy okullarımızda ve bu okullarda görev yapan öğretmenlerimizin birçoğu il ve ilçe merkezlerinden günübirlik bu okullara gidip geldikleri ve öğrencilerinin büyük kısmı eğitime taşıma yoluyla eriştikleri için, yarın eğitim ve öğretime 1 gün ara verilecektir. Bu kapsamdaki öğrencilerimiz, eğitimlerine EBA üzerinden devam edebileceklerdir. Taşımalı eğitim dışındaki eğitime ara verilmesi kararı, oluşan şartlara göre ilçe bazında kaymakamlıklarımızca değerlendirilerek alınacak olup, bu kararlar en kısa sürede kamuoyu ile paylaşılacaktır. Ayrıca, aynı gün il genelinde kronik hastalığı bulunan , hamile ile engelli personeller 1 gün idari izinli sayılacaklardır."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!