banner2

12 ay boyunca zamlı olarak hesaplara yatacak! e Devlet'ten başvurun! Bu şartları karşılıyorsanız 15 bin TL+ 3.038 TL çift ödeme

Sosyal devlet kapsamında yardım ödemleri her ay düzenli şekilde hesaplara yatırılıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan ödemeler ihtiyaç sahiplerine destek amaçlı yapılıyor. İhtiyaç sahiplerine ödenen yardımların miktarları da merak konusu olmuş durumda. Bakan Derya Yanık, ödemelerin güncel zamlı şekilde hesaplara yatacağının müjdesini verdi. İşte detaylar..

Eğitim 26.03.2023, 17:05 27.03.2023, 14:15
Abone ol
12 ay boyunca zamlı olarak hesaplara yatacak! e Devlet'ten başvurun! Bu şartları karşılıyorsanız 15 bin TL+ 3.038 TL çift ödeme

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelere sosyal yardım ödemeleri devam ediyor. Ocak emekli ve memur maaşlarına yapılan zamların arından sosyal yardım ödeme miktarları da arttı. Bakan Derya Yanık ödemelerin zamlı şekilde hesaplara yatacağı müjdesini verdi. Detaylar haberimizde..

YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Aile ve sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen 'Türkiye Aile Destek Paketi' ile 12 ay boyunca ihtiyaç sahibi ailelere aylık yardım ödemesi yapılacak. Aile başına yapılan yardım ödemeleri kapsamında aileden bir kişinin başvuruda bulunması gerekecek. Yardımdan yararlanmak isteyen vatandaşların e-Devlet Kapısı üzerinden ya da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarından başvuru yapması gerekiyor. Başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile birlikte e-Devlet Kapısı'na giriş yaptıktan sonra 'Aile Yardımı' yazarak başvuru ekranına ulaşacaklar.

YARDIMLARDAN KİMLER FAYDALANACAK?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı başlattığı yardım kampanyasından yararlanmak isteyenlerin gelirleri asgari ücretin üçte birinden az olması gerektiği belirtildi. Bu şartları sağlayabilir yardımlardan faydalanacak ödemeler şu şekilde olacak:

450 TL ve altı olan vatandaşlar için: bin 250 TL,

450 TL ve üzeri- 911,15 TL ve altı olan vatandaşlar için; bin 100 TL,

1,15 TL üzeri- 1372,30 TL ve altı olan vatandaşlar için; 950 TL,

1372,30 TL ve üzeri- 1833,45 TL'den az olan vatandaşlar için; 850 TL ödeme yapılmaktadır. Aylık bin 250 TL ödeme aile, yıllık 15 bin TL'ye varan destek ödemelerinden yararlanmış oluyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!