banner2

Zelenskiy: Fransız şirketleri Rusya'yı finanse etmeyi bıraksın

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Fransız parlamentosuna seslendi. Zelenskiy, Fransız şirketlerinin "Rusya'nın savaşının sponsoru" olmayı, kadın ve çocukların "öldürülmesi" için Rusya'yı finanse etmeyi bırakması gerektiğini söyledi.

Dünya 23.03.2022, 19:11 23.03.2022, 20:20
Abone ol
Zelenskiy: Fransız şirketleri Rusya'yı finanse etmeyi bıraksın

Zelenskiy, video konferans yoluyla Fransa Parlamentosuna hitabında, "Ukrayna'da neler yaşandığını ve kimin suçlu olduğunu bildiğinize eminim." dedi.

Rusya'nın, Ukrayna'nın Mariopol kentine düzenlediği saldırıları Verdun Savaşı'na benzeten Zelenskiy, Rus ordusunun üniversitelere, hastanelere ve her türlü yapıya saldırı düzenlediğini söyledi.

BİZE DAHA ÇOK DESTEK OLUN

Zelenskiy, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un çabalarından duyduğu memnuniyeti dile getirerek Fransa'dan, Ukrayna'nın toprak bütünlüğüne daha fazla destek olmasını ve savaşın sona erdirmesini beklediklerini belirtti.

"SAVAŞIN SPONSORU OLMAYIN"

Fransız şirketlerin, Rusya'yı terk etmesi gerektiğini ifade eden Zelenskiy, Renault, Auchan ve Leroy Merlin'in "Rusya'nın savaşının sponsoru" olmayı, kadın ve çocukların "öldürülmesi" için Rusya'yı finanse etmeyi bırakması gerektiğini söyledi.

Zelenskiy'nin talebi üzerine milletvekilleri ve senatörler savaşta hayatını kaybeden Ukraynalılar için bir dakika saygı duruşunda bulundu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!