banner2

Zelenski'den 'işgal' iddialarına cevap: Yüzde 100 eminseniz bize de söyleyin

Son dakika haberi... Ukrayna Cumhurbaşkanı Vladimir Zelenski, "Rusya Ukrayna'yı 16 Şubat'ta işgale başlayacak" şeklindeki CIA raporunu yorumladı.

Dünya 12.02.2022, 17:25 12.02.2022, 19:58
Abone ol
Zelenski'den 'işgal' iddialarına cevap: Yüzde 100 eminseniz bize de söyleyin

Dünya Rusya ile Ukrayna arasındaki krize kilitlenmişken ABD ve Avrupa basını Rus askerlerinin her an harekete geçebileceğini ileri sürüyor. Hatta CIA kaynaklarına dayandırılarak yapılan haberlerde "Rus işgalinin 16 Şubat'ta başlayacağı" iddia edildi. 

Sözkonusu bilgiler konunun doğrudan muhatabı olan Ukrayna Cumhurbaşkanı Vladimir Zelenski'ye soruldu. Batı medyasından gelen bilgiler konusunda temkinli bir dil kullanan Zelenski, "Bu konuyla ilgili çok fazla haber var. Ukrayna bir devlet olarak kendisine ve ordusuna güvenmeli. Biz her gün her şekilde hazır olmalıyız. Rusya ile tam ölçekli savaş konusunda ellerinde veri olduğunu söylüyorlar. Şubatın 16'sına ilişkin ellerinde yüzde 100 bir bilgi varsa o zaman bu bilgiyi bize de versinler. Riskler var, evet. Biz de kendi istihbaratımızdan bilgi alıyoruz" dedi. 

BİZİM DE İSTİHBARAT SERVİSİMİZ VAR

ABD ve ortaklarından gelen bilgileri Ukrayna'nın dikkate aldığını belirten Zelenski, "Ancak bunları açıkça analiz etmeliyiz ve her türlü riske karşı hazırlıklı olmalıyız" dedi. 

16 Şubat iddiasını ciddiye almadığı gözlenen Zelenski, "Bizim de istihbarat servisimiz var ve diğer devletlerinkinden daha kötü çalıştığını düşünmüyorum. Ben halkıma gerçek bilgiler vermeyi tercih ederim. Biz birçok kaynaktan bilgi alıyoruz" diye konuştu. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!