banner2

Zelenski, 2023 savaşına hazırlanıyor! Rusya'ya gözdağı verip, "Gelecek yıla ordumuz hazırlamaya devam ediyor" dedi

Rusya-Ukrayna savaşının sürdüğünü hatırlatan Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, orduyu gelecek yıla hazırlamaya devam ettiklerini ifade etti.

Dünya 28.12.2022, 01:58 28.12.2022, 02:00
Abone ol
Zelenski, 2023 savaşına hazırlanıyor! Rusya'ya gözdağı verip, "Gelecek yıla ordumuz hazırlamaya devam ediyor" dedi

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, gece saatlerinde Telegram hesabından paylaştığı görüntülü mesajıyla ulusa seslendi, ülkesinde Rusya'ya karşı devam eden savaş hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Zelenski, bugün savunma ve güvenlik güçlerinin temsilcileri ile bir araya gelerek cephedeki son durumu ele aldıklarını dile getirdi. Görüşmede, ordunun gelecek yıla yönelik hazırlıklarını konuştuklarını aktaran Zelenski, "Ukrayna'nın savunma ve güvenlik güçlerini gelecek yıla hazırlamaya devam ediyoruz. Bu belirleyici bir yıl olmalı." dedi.

2023 YILINDA AMAÇ TÜM TOPRAKLARI ÖZGÜRLEŞTİRMEK 

Ukrayna ordusunun her mevsime hazır olması gerektiğini vurgulayan Zelenski, "Kışın risklerin ne olduğunu, baharda ne yapmamız gerektiğini ve dolayısıyla tüm savunma ve güvenlik sektörünün hangi sonuçları göstermesi gerektiğini biliyoruz." ifadelerini kullandı.

Amaçlarının, Ukrayna'nın tüm topraklarının özgürleştirilmesi olduğuna dikkati çeken Zelenski, 2023 yılına da bu inançla gireceklerini belirtti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!