banner2

Yüzyılın hava felaketi! Yollar kapandı binlerce kişi tahliye edildi

Yüzyılda bir görülen bir hava olayı ölümcül fırtına, Kanada'nın Vancouver kentinde karayolu ve demiryolu bağlantılarını kopardı. Yollar kapanırken binlerce insan evlerini tahliye etmek zorunda kaldı.

Dünya 18.11.2021, 08:33 18.11.2021, 08:46
Abone ol
Yüzyılın hava felaketi! Yollar kapandı binlerce kişi tahliye edildi

Kanada'nın British Columbia eyaletini sel vurdu. Şiddetli yağış başta Vancouver olmak üzere birçok kentte sele ve toprak kaymalarına neden oldu. Felakette en az bir kişi yaşamını yitirdi. İki kişiden de haber alınamıyor. Yağış beraberinde hasar da getirdi.

SU YÜKSEKLİĞİ 4 METREYİ BULDU

Sokaklar göle döndü. Bazı yerlerde su yüksekliği 4 metreyi buldu. Çok sayıda araç su altında kaldı.Merritt kentinde 8 bin kişi evlerinden tahliye edildi. Mahsur kalanlar ekipler tarafından güvenli bölgelere götürüldü.

PETROL VE DOĞALGAZ BORU HATTI KAPATILDI

Diğer taraftan sel, limanları da etkiledi. Dünyanın en büyük tahıl ihracatçılarından biri olan Kanada'dan sevkiyatlar geçici bir süreliğine durdu. Bölgeden geçen doğalgaz ve petrol boru hattının bir bölümü de güvenlik amacıyla kapatıldı.

ABD'DE DE ETKİLİ OLDU

Öte yandan, ABD'nin  kuzeybatısı da olumsuz hava koşullarından etkilendi.Şiddetli yağış ve rüzgar Washington eyaletinde büyük hasara yol açtı.Birçok bölgede elektrik kesintileri yaşandı.

İşte felekatin fotoğrafları...Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!