banner2

Yunanistan'da Türkiye korkusu: Türkler etrafımızı sardı Ege'de SİHA'lar uçuyor

Aşırı sağcı Yunan parlamenter ve 'Yunan Çözümü' partisinin lideri Kyriakos Iosif Velopoulos, 'Türkler etrafımızı sardı. Ege'de Bayraktar SİHA'lar uçuyor. Fransa'dan 200 Rafale savaş uçağı alsak ne olacak?' ifadesinde bulundu.

Dünya 01.02.2022, 09:47 01.02.2022, 10:06
Abone ol
Yunanistan'da Türkiye korkusu: Türkler etrafımızı sardı Ege'de SİHA'lar uçuyor

Aşırı sağcı Yunan parlamenter ve 'Yunan Çözümü' partisinin lideri Kyriakos Iosif Velopoulos, katıldığı bir televizyon programında dikkat çeken açıklamalarda bulunurken Türkiye itirafı ülkede gündem oldu.

Velopulos, Yunanistan'ın 200 Rafaelesi de olsa yine de Bayraktar'larla baş edemeyeceğini ve East Med'in 'cenazesinin kalktığını' ifade etti.

'TÜRKLER ETRAFIMIZI SARDI'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Balkanlara yeniden adım attığını ifade eden vekil Kyriakos Iosif Velopoulos, ''Türkler etrafımızı sardı Kapsabalis Bey. Kuşatıldık. Kimse anlayamıyor mu? Hala son 'Türk yiyici' Bay Dendias'ımız var diye kendimizi kandırıyoruz. İnanılmaz olaylar oluyor Kapsabalis Bey. Gerçekten endişelenmeye başladım. 200 Rafaele alsak bile gelecek için endişeleniyorum.'' dedi.

'400 SİNYAL DEMEK'

Türkiye'nin savunma alanındaki gücünden bahsden Yunan vekil, ''Bir örnek vereceğim, diyelim ki Yunanistan'ın 200 Rafaelesi var ve Türkiye'nin de 400 Bayraktar'ı var. Sonra diyelim ki onları Egeye seferber ettiler. Bu bizim savaş uçaklarımızın radarında 400 sinyal demek. Jetlerimiz bilinen ihaları takip edecek ama yukarıdan gelen başka savaş uçakları olacak. Ne olduğunu anlatabildim mi Kapsabalis Bey? Bunun hakkında daha da fazlasını söyleyebilirim.'' şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!