banner2

Yunanistan'da drone uçuran iki Türk tutuklandı

İki Türk vatandaşı, geçtiğimiz Cumartesi günü Yunanistan'ın başkenti Atina'nın güneyindeki Poros adasında bir donanma istasyonu üzerinde drone uçurdu. Durumun fark edilmesinin ardından iki Türk tutuklandı.

Dünya 18.09.2023, 15:31 18.09.2023, 15:48
Abone ol
Yunanistan'da drone uçuran iki Türk tutuklandı

Polis kaynakları Pazartesi günü yaptıkları açıklamada; iki Türk vatandaşının geçtiğimiz Cumartesi günü Atina'nın güneyindeki Poros adasında bir donanma istasyonu üzerinde drone uçururken yakalandıklarını söyledi.

İki Türk vatandaşının olayın ardından casusluk suçlamasıyla tutuklandıkları bildirildi.

YASAL SÜREÇ BAŞLATILDI

İkili, olayın ardından adadan ayrıldı. Ancak polis onları Mora yarımadasının güneyindeki Laconia bölgesinde yer alan Monemvasia'da buldu ve tutukladı.

Polis, olayın ciddiyetini değerlendirmek üzere kaydedilen materyalleri incelemekte olan Yunanistan İstihbarat Servisi EYP'yi bilgilendirdi. Monemvasia'daki ilk soruşturmanın ardından zanlılar, Milli İstihbarat Teşkilatı tarafından kapsamlı bir değerlendirme için Atina'ya nakledilecek.

Sanıkların eylemlerinin ayrıntıları ve ele geçirilen insansız hava aracı da dahil olmak üzere mevcut kanıtları içeren bir dava dosyası oluşturularak yasal süreç başlatıldı.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!