banner2

Yunan siyasetçi: Bölgedeki en saldırgan ülke Yunanistan

Yunanistan Komünist Partisi Sözcüsü Thanasis Pafilis, "Bölgedeki en saldırgan ülke Yunanistan" sözleriyle ülkede "saldırganlık" tartışmasının fitilini yaktı.

Dünya 25.09.2021, 16:32 25.09.2021, 16:41
Abone ol
Yunan siyasetçi: Bölgedeki en saldırgan ülke Yunanistan

Yunan meclisinde söz alan Yunanistan Komünist Partisi Sözcüsü Thanasis Pafilis, Yunanistan'ın bölgedeki en saldırgan ülke olduğunu iddia etti ve hızını alamayıp, "Siz Amerikalıların hizmetkarlarısınız. Halkların bölünmesine yardımcı oluyorsunuz" diyerek, milletvekillerinden hesap sordu.

"YUNANİSTAN'IN BARIŞÇIL OLDUĞUNU SÖYLEMEYE CESARETİNİZ VAR MI?"

Yunan milletvekillerine seslenen Pafilis, "Yunanistan'ın barışçıl olduğunu söylemeye cesaretiniz var mı? Merak ediyorum." ifadeleriyle salondakilere sert çıktı.

Yunanistan'ın tüm "savaşlara'" Yeni Demokrasi, PASOK ve SİRİZA hükümetlerinin kararlarıyla katıldığına dikkat çekti ve "Hangi barışçıl politikadan bahsediyorsunuz?" ifadelerini kullandı.

SUUDİ ARABİSTAN'DA PATRIOTLARIN İŞİ NE?

Pafilis, sert ifadelerinin devamında siyasi olarak NATO'ya bağımlı olması gerekçesiyle Atina'ya yüklendi ve Yunanistan'ın Suudi Arabistan'a Patriot bataryası göndermesine de değinerek, "Suudi Arabistan'da Patriotların işi ne?" dedi.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!