Yandex Metrica

Sitede Ara

Yunan basını manşetten verdi İsrail'de büyük ses getirdi: Erdoğan'la Miçotakis anlaştı

Yunan basını manşetten verdi İsrail'de büyük ses getirdi: Erdoğan'la Miçotakis anlaştı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Yunanistan Başbakanı Miçotakis, ABD'de NATO zirvesinde bir araya geldi. Görüşmeye geniş yer ayıran Yunan basını, Ankara ve Atina'nın anlaşmaya vardığını belirtti. İsrail medyasından Jerusalem Post ve Maariv gazeteleri, Kiryakos Miçotakis'in gündeme getirdiği Kıbrıs müzakerelerinin yenilenmesi çağrısını sayfalarına taşıdı.

Dünya

11.07.2024, 14:13

NATO zirvesi için ABD'de bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Washington'daki temasları devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İtalya Başbakanı Giorgia Meloni, Almanya Başbakanı Olaf Scholz ve Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis ile görüştü.

Yapılan görüşmelerde ikili ilişkiler, bölgesel ve küresel konuların ele alınırken aylardır abluka altında olan ve yoğun bombardımana maruz kalan Gazze’deki savaşın sona erdirilmesi de konuşuldu.

Macron, Başbakan Attal'ın istifasını kabul etti: Sol ittifak başbakan adayı arayışını sürdürüyor Macron, Başbakan Attal'ın istifasını kabul etti: Sol ittifak başbakan adayı... Haberi Görüntüle

BİR YIL İÇİNDE 5 KEZ BULUŞTULAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD'de temasları dünya medyasında geniş yer alırken Miçotakis'le yapılan görüşme iki komşu ülkenin ilişkileri bakımından büyük önem arz ediyor.

Yunan To Vima gazetesi, Erdoğan'la Miçotakis arasında yapılan görüşmeye geniş yer ayırdı. 'Yunanistan Başbakanı Kıbrıs görüşmelerini yeniden başlatma çağrısında bulunuyor' başlığıyla okularının karşısına çıkan Yunan To Vima gazetesi, iki liderin bir yıl içinde beşinci kez bir araya geldiğine vurgu yaptı.

İşgalci İsrail ordusu BM'ye ait okulu vurdu: Saldırıda en az 20 Filistinli hayatını kaybetti! İşgalci İsrail ordusu BM'ye ait okulu vurdu: Saldırıda en az... Haberi Görüntüle

EYLÜL AYINDA BİR ARAYA GELECEKLER

Türk-Yunan ilişkilerindeki sakin suların önümüzdeki dönemde de korunacak gibi göründüğü yorumunu yapan Ethnos gazetesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Yunan Başbakan Miçotakis'in NATO zirvesinin gerçekleştiği salondan birlikte çıkıp yan yana yürüyerek görüşmeye geldiğini öne çıkardı. Ethnos gazetesi, liderlerin Eylül ayında bir kez daha buluşacaklarını yazdı.

Netanyahu'nun paçaları tutuştu! Trump'a yalakalık yapmaya başladı Netanyahu'nun paçaları tutuştu! Trump'a yalakalık yapmaya başladı Haberi Görüntüle

SAKİN SULAR UZATILIYOR

Yunanistan'ın önde gelen gazeteleri arasında yer alan Kathimerini görüşmeye ilişkin yaptığı değerlendirmede 'Ege'de sakin sular uzatılıyor'başlığını tercih etti. Gazete, Türk ve Yunan liderlerin 55 dakika görüştüğünü kaydetti ve randevunun 'yapıcı' olarak nitelendirildiğini aktardı.

Kanalizasyondan çil çil altın çıktı: Bir yılda 13 milyon dolar elde edilecek Kanalizasyondan çil çil altın çıktı: Bir yılda 13 milyon dolar... Haberi Görüntüle

ANLAŞMAYA VARDILAR

Pozitif atmosferde geçen görüşmeye geniş yer ayıran Kathimerini, Erdoğan ve Miçotakis'in ticaret hacmini ikiye katlamak için anlaşmaya vardığını aktardı. 

Ta Nea gazetesi ise görüşmeye ilişkin Erdoğan ve Miçotakis'in fotoğraflarını yayınladı. Söz konusu haberde iki liderin sükunet iklimi ve Eylül ayındaki görüşme için anlaşmaya vardığını yazdı.

Skai televizyonu ise internet sitesinin manşetinde 'Kıbrıs sorununu göz önünde bulundurarak Türkiye ile 'sakin sular', Kuzey Makedonya ile çalkantı' dedi.

ABD'den gözdağı! Rusya'dan nükleer resti: 'Çeşitli senaryolara hazırlıklı olmalıyız' ABD'den gözdağı! Rusya'dan nükleer resti: 'Çeşitli senaryolara hazırlıklı olmalıyız' Haberi Görüntüle

İSRAİL'DE YANKI UYANDIRDI

İsrail medyasından Jerusalem Post ve Maariv gazeteleri, Kiryakos Miçotakis'in gündeme getirdiği Kıbrıs müzakerelerinin yenilenmesi çağrısını sayfalarına taşıdı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

1

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading