banner2

Yine saldırdılar

İşgalci İsrail, ateşkesi ihlal ederek Mescid-i Aksa'da cuma namazı kılan Filistinlilere yine saldırdı

Dünya 21.05.2021, 14:28 21.05.2021, 17:15
Abone ol
Yine saldırdılar

İsrail polisi cuma namazı sonrası Mescid-i Aksa’daki cemaate yine saldırdı. İşgal altındaki Doğu Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa’da cuma namazı sonrası cemaate plastik mermi ve ses bombasıyla saldıran siyonist işgalciler, direniş gruplarıyla varılan ateşkesi ihlal etti. 

Binlerce Filistinli cuma namazının ardından Mescid-i Aksa’da İsrail’in geri adım atarak Hamas ile ateşkese varmasını kutladı. Filistin bayrakları açan kalabalık sık sık tekbir getirdi. Filistinliler daha sonra Mescid-i Aksa’dan Eski Şehir bölgesine doğru yürüyüşe geçmek istedi.

İsrail polisi, ses bombası ve plastik mermiyle Filistinlilere saldırarak grubu dağıtmaya çalıştı. Saldırı nedeniyle yaralananlar olsa da Filistin Kızılayından henüz açıklama yapılmadı.

Bölgede bulunan TRT Haber muhabiri Fatih Yavuz son durumu şu şekilde aktardı: "İsrail polisinin tekrardan ses bombalarıyla saldırılarını görüyoruz. Ateşkesten hemen sonra zafer kutlamaları yapmıştı Filistinliler. Filistinlilere göre bu ateşkes bir başarıydı çünkü karşılarında askeri gücü çok fazla olan bir ülke vardı. Bu kutlamalar sırasında Mescid-i Aksa'da kalabalık çok fazlaydı, yaralı sayısına ilişkin ise henüz bir bilgi yok." 

Bu sırada Beytüllahim'de de çatışmalar yaşandı; İsrail askerleri Filistinli göstericilere gözyaşartıcı gazlarla tacizde bulundu. Yaşananların ardından bölgede çatışmaların yeniden yükselip yükselmeyeceği merak konusu. KUDÜS

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!