banner2

Yeni Zelanda'yı şiddetli sağanak vurdu! Bir şehir suya gömüldü: Çok sayıda ölü var

Yeni Zelanda'yı şiddetli sağanak vurdu. Ülkenin en büyük şehri olan Auckland'da sağanak sebebiyle 4 kişi hayatını kaybetti. Yağışların etkisini artırarak devam edeceğini söyleyen yetkililer uyarıda bulundu.

Dünya 30.01.2023, 09:19 30.01.2023, 10:41
Abone ol

Yeni Zelanda'nın en büyük şehri olarak bilinen Auckland kentinde şiddetini artıran sağanak nedeniyle kent sulara gömüldü.

4 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Şiddetli sağanağın neden olduğu sel ve toprak kayması nedeniyle 4 kişi hayatını kaybetti.

Yetkililer yağışların artarak devam edeceği konusunda uyarıda bulundu. Auckland'ın Ocak ayı ortalamasının yüzde 40 üzerinde yağış aldığı aktarıldı. 

SEL VE HEYELAN MEYDANA GELDİ

Yağışlar kentin birçok bölgesinde sel ve heyelanlara yol açtı. Kentin Remuera bölgesinde heyelanda bir evin yıkılması sonucu 1 kişi hayatını kaybetti. Wairau Vadisi bölgesinde selden 2 kişi hayatını kaybetti.

BBC'nin haberine göre, Auckland'ın yaz mevsiminde düşen ortalama yağış miktarının yüzde 75'i 15 saatte düştü.

13 SAAT UÇTULAR BAŞLADIKLARI NOKTAYA GERİ DÖNDÜLER

Business Insider'ın haberine göre, Emirates Hava Yollarına ait yolcu uçağı cumartesi günü yerel saatle 10.30 sularında Dubai Havalimanı'ndan Auckland'a gitmek üzere havalandı.

Uçak saatlerce yol aldıktan sonra Auckland Havalimanı'nın şiddetli yağıştan dolayı iç ve dış uçuşlara kapatılması nedeniyle geri dönmek zorunda kaldı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!