banner2

Yaptırımlar Avrupa'yı vurmaya devam ediyor! Macaristan'da ısıtma kısıtlaması başlıyor

Macaristan'da hükümet, enerji krizini hafifletmek için kamu kurumlarında doğalgaz kullanımı yüzde 25 oranında azaltma kararı aldığını duyurdu.

Dünya 08.09.2022, 17:01
Abone ol
Yaptırımlar Avrupa'yı vurmaya devam ediyor! Macaristan'da ısıtma kısıtlaması başlıyor

Macaristan Devlet Bakanı Gergely Gulyas, düzenlediği haftalık basın toplantısında, tüm Avrupa'da enerji tedarikinde yaşanan zorluklar ve enerji fiyatlarındaki artış yüzünden çeşitli sorunlar yaşandığını söyledi.

DOĞALGAZ KULLANIMI YÜZDE 25 AZALTILACAK 

Hükümetin çözüm için tasarruf tedbirleri aldığını, bu kapsamda kamu kurumlarında doğalgaz kullanımının yüzde 25 azaltılması kararı alındığını ifade eden Gulyas, kamu kurumlarının 18 dereceye kadar ısıtılabileceğini bildirdi.

Gulyas, Macaristan'ın doğal gaz tedarik konusunda herhangi bir sorun yaşamadığını ama artan fiyatlar yüzünden hem halkın hem de şirketlerin hızlı bir şekilde doğal gaz kullanımını azaltması gerektiğini belirtti.

YAPTIRIMLAR BEKLENEN SONUÇLARI VERMEDİ 

Rusya'ya uygulanan yaptırım politikalarının beklenen sonuçları vermediğini savunan Gulyas, bu yüzden enerji fiyatlarının ciddi şekilde arttığını, artan enerji fiyatları yüzünden de enerji krizi oluştuğunu kaydetti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!