banner2

Washington Post'tan dikkat çeken analiz: Türkiye, Erdoğan'ı üzmez

Dünyanın gözü Türkiye'de yapılacak tarihi seçimlere çevrilirken Washington Post'tan dikkat çeken bir analiz geldi. Söz konusu haberde "Erdoğan'ın yönetimi altında Türkiye'nin bölgesel ve uluslararası bir güç komisyoncusu olarak rolü önemli derecede arttı. Erdoğan, Türkiye'nin en uzun süre görev yapan lideri. Türkiye, Erdoğan'ı üzmeyecek gibi. 69 yaşındaki Erdoğan seçim kampanyası yolunda kendini evinde hissediyor"  ifadelerine yer verildi.

Dünya 09.05.2023, 08:29 09.05.2023, 18:13
Abone ol
Washington Post'tan dikkat çeken analiz: Türkiye, Erdoğan'ı üzmez

14 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için geri sayım devam ediyor.

Tetikçi batı medyası son günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan kapaklar yayınlayarak algı operasyonuna imza atmaya başladı.

Dünyanın gözü Türkiye'de yapılacak tarihi seçimlere çevrilirken Washington Post'tan dikkat çeken bir analiz geldi.

Söz konusu haberde "Türkiye'nin yaklaşan seçimleri dünya için neden bu kadar önemli?" diye sorulurken çeşitli analizlere yer verildi.

Washington Post tarafından yapılan analizde, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2002 yılından beri zafer kazandığını belirtildi. Muhalefet tarafından eleştirilse de Erdoğan'ın halen çok popüler olduğu belirtildi.

''TÜRKİYE, ERDOĞAN'I ÜZMEZ''

Haberin devamında, şu ifadelere yer verildi;

"Erdoğan'ın yönetimi altında Türkiye'nin bölgesel ve uluslararası bir güç komisyoncusu olarak rolü önemli derecede arttı. Erdoğan, Türkiye'nin en uzun süre görev yapan lideri. Türkiye, Erdoğan'ı üzmeyecek gibi. 69 yaşındaki Erdoğan seçim kampanyası yolunda kendini evinde hissediyor" 

HALKIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

Washington Post'un haberinde Erdoğan'ın iktidarda olduğu süre boyunca yaptığı vergi indirimi, ucuz ipotek kredileri, enerji sübvansiyonları ile yol ile köprü geçiş ücretlerini artırmama taahüdü dahil olmak üzere yapılan ekonomik yatıştırmaların halkın yüzünü güldürdüğüne vurgu yapıldı.

Dünyanın gözü 14 Mayıs’ta! Washington Post’tan dikkat çeken analiz: Türkiye, Erdoğan’ı üzmez

SÜREKLİ ERDOĞAN'A KAYBEDİYOR

Seçimleri mercek altına alan Washington Post'un haberinde muhalafet ile iktidarın birbirine çeşitli suçlamalarda bulunduğuna dikkat çekti. Haberde muhalefetin terör örgütü PKK'ya destek vermesinden dolayı hükümet tarafından suçlandığına vurgu yapıldı. Söz konusu haberde CHP lideri ve cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Erdoğan'a karşı sürekli kaybettiğine değinildi. 

KILIÇDAROĞLU KAZANIRSA...

Haberin devamında "Türkiye'deki muhalefet bu seçimler öncesinde farklılıklarını belki kaldırmışlardır. Ancak Kılıçdaroğlu kazanırsa da milliyetçiler, İslamcılar, lakikler ve liberalleri içeren bir ittifak içinde mücadele edecek" denildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!