banner2

Vladimir Putin, Erdoğan'ın teklifini kabul etti! Gözler şimdi Ukrayna lideri Zelenski'de...

Rusya-Ukrayna krizini çözme yolunda Türkiye'nin çabaları sonuç veriyor. Rusya Devlet Başkanı Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın davetini kabul etti. Gözler şimdi Ukrayna lideri Zelenski'ye çevrildi.

Dünya 27.01.2022, 13:54
Abone ol
Vladimir Putin, Erdoğan'ın teklifini kabul etti! Gözler şimdi Ukrayna lideri Zelenski'de...

ABD ile Rusya arasında Ukrayna krizine ilişkin yürütülen müzakereler tıkandı. Hem ABD hem de NATO, Moskova'nın taleplerini reddetti. Gelinen noktada dünyanın gözü Rus askerlerinin Ukrayna topraklarına ne zaman saldıracağına çevrilmişken Kremlin'den gelen haber muhtemel bir savaşın önlenebilmesi konusunda umutları artırdı. 

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın davetini kabul ederek Türkiye'ye geleceği açıklandı. Krizin her iki aktörüyle de samimi diyalog kurabilen nadir isimlerden olan Erdoğan'ın, sonuçları itibariyle büyük bir krize evrilecek savaşı durdurma ihtimali belirdi. 

ZELENSKİ TÜRKİYE'YE GELEBİLİR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski ile Rus lider Vladimir Putin'i Türkiye'de buluşturarak sorunların çözümü konusunda orta bir yol bulmayı hedefliyor. Putin'in Türkiye'ye geleceği bilgisinin ardından şimdi gözler Ukrayna liderine çevrilmiş durumda. Başkentler arasında diplomatik temasların yoğunlaştığı ve Zelenski'nin de tıpkı Putin gibi rotayı Türkiye'ye kırabileceği belirtiliyor. 

ERDOĞAN TARİHE GEÇECEK

ABD ve NATO ile diplomatik temasların tıkandığı bir ortamda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın devreye girerek dünyayı bir savaştan kurtarma amaçlı çabalarını dünya basını da yakından takip ediyor. Ukrayna sınırındaki Rus askerlerinin en başta Avrupa'nın güvenliğini tehdit etmesine rağmen Avrupalı liderlerin süreç boyunca pasif kalması dikkat çekiyor. Erdoğan eğer Zelenski'yi de ikna edip onu Putin'le buluşturmayı başarırsa Avrupa'yı büyük bir istikrarsızlıktan kurtaran lider olarak tarihe geçmiş olacak. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!