Yandex Metrica

Sitede Ara

Venezuela'da altın madeni faciası: 100 kişi göçük altında

Venezuela'da altın madeni faciası: 100 kişi göçük altında

Venezuela’nın Bolivar eyaletinde kaçak altın madeninde meydana gelen göçükte çok sayıda kişi hayatını kaybetti. Bakanlık, 100 kişinin toprak altında kaldığını duyurdu.  

Dünya

07.03.2024, 11:56

Venezuela’da kaçak bir altın madeninde göçük meydana geldi. Çok sayıda ölünün olduğu kazada göçük altında 100 kişi olduğu belirtildi. 

Bolivar eyaletinde yer alan Angostura kasabasında kaçak işletilen Bulla Loca adlı altın madeninde göçük meydana geldi.

Denizde katliam! Tatilciler köpekbalığı saldırısına uğradı! O anlar saniye saniye kameralara yansıdı! Denizde katliam! Tatilciler köpekbalığı saldırısına uğradı! O anlar saniye saniye... Haberi Görüntüle

ÇOK SAYIDA ÖLÜ VAR

Kazada çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği ya da toprak altında kaldığı belirtilirken, madende meydana gelen çökme anı anbean kayıt altına alındı. Bolivar Güvenlik Sekreteri Edgar Colina Reyes kazayı doğrularken, kazadaki can kaybına ve toprak altında mahsur kalanların sayısına ilişkin bilgi vermedi.

Venezuela'da altın madeninde göçük.jpg

Cani hemşire hak ettiğini buldu! Yeni doğan onlarca bebeği öldüren hemşirenin cezası belli oldu! Cani hemşire hak ettiğini buldu! Yeni doğan onlarca bebeği öldüren... Haberi Görüntüle

100 KİŞİ TOPRAK ALTINDA KALDI

Venezuela İletişim ve Enformasyon Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, yetkililerin ölen, mahsur kalan veya yaralananların tam sayısına henüz ulaşamadığı ifade edildi.

Angostura Belediye Başkanı Yorgi Arciniega ise yaptığı açıklamada, kazada en az 30 kişinin hayatını kaybettiğini ve yaklaşık 100 kişinin toprak altında kaldığını ifade etti.

Madenin bulunduğu bölgeye arama-kurtarma ekipleri sevk edildi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

1

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading