banner2

Venezuela Devlet Başkanı Maduro'dan büyük övgü: Erdoğan'ı çok seviyoruz

Ticaret Bakanı Mehmet Muş ve Türk heyetini Miraflores Sarayı'nda kabul eden Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ülkemizin büyük bir kardeşi olarak görüyoruz. Türk halkı bilmeli ki Erdoğan'ı çok seviyoruz çünkü o iyiliksever ve koca yüreklidir." dedi.

Dünya 25.01.2023, 08:49 25.01.2023, 09:05
Abone ol
Venezuela Devlet Başkanı Maduro'dan büyük övgü: Erdoğan'ı çok seviyoruz

Ticaret Bakanı Mehmet Muş ve Türk heyetini Miraflores Sarayı'nda kabul eden Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu ve Bolivarcı Venezuela Cumhuriyeti'nin Uluslararası Üretken Yatırım Merkezi arasında mutabakat zaptı imzalanmasının ardından açıklamalarda bulundu.

''HARİKA BİR TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRDİK''

"Bakan Muş ile harika bir toplantı gerçekleştirdik, burada ticari alışverişin büyük hedeflerini onayladık ve yatırımların entegrasyonunda ilerleme ile ülkelerimizin verimli ekonomik kalkınmasını teyit ettik." diyen Nicolas Maduro, iki ülke arasındaki ticari hedeflere değindi ve şu ifadeleri kullandı; "Venezuela ve Türkiye ekonomik ilişkilerini gelecekte refah, zenginlik, karşılıklı fayda bekliyor. Şimdiye kadar böyle oldu, bundan sonra da böyle olacak, ileri doğru gidiyoruz." 

THY'NİN İKİ ÜLKE ARASINDAKİ ÖNEMİ

Türk Hava Yolları'nın iki ülke arasındaki önemine dikkat çeken Maduro, "Türkiye'nin büyümesini her zaman memnuniyetle karşılıyoruz. Şimdiden haftada 7 uçuşumuz var ve bu artarak sürecek, çünkü Türkiye sadece Karakas'ı birleştirmiyor aynı zamanda İstanbul, Güney Amerika ve tüm bölgeleri birleştiriyor." diye konuştu.

''ERDOĞAN'I ÇOK SEVİYORUZ''

Maduro, iki ülke arasındaki dostluğu hatırlatarak, sözlerine şu şekilde devam etti; "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ülkemizin büyük bir kardeşi olarak görüyoruz, Türk halkı bilmeli ki Erdoğan'ı çok seviyoruz çünkü o iyiliksever ve koca yüreklidir. Erdoğan en zor yıllarımızda, yaşadığımız en kötü koşullarda her zaman Venezuela'nın yanında oldu. Ülkemize sevgisini ve şefkat elini uzattı. Türk halkına ve Erdoğan'a selam olsun."

Venezuela'nın ekonomik büyümede yeni bir aşamaya geldiğini dile getiren Maduro, petrol dışındaki diğer alanlarda da güçlü ilerlemeler kat ettiklerini anlattı.

DİĞER ÜLKELERE ÇAĞRI

Maduro, ülkesinin Latin Amerika ve Karayip ülkeleri içinde en yüksek ekonomik büyümeyi yakaladığını anımsatarak, "Özellikle petrol dışı bir büyümeyle bu önemli başarıyı yakaladık. Doğru yolda ilerlemek için etkili tedbirler almak lazım. Venezuela doğal kaynakları zengin bir ülkedir. Altın, demir, çelik, alüminyum, elmas madenciliği gibi ekonominin tüm sektörlerinde karşılıklı güven içinde yatırımlara açığız." şeklinde konuştu.

''YAPTIĞINIZ YATIRIMLAR İÇİN MİNETTARIM''

Maduro, iki ülke arasındaki kardeşliğin altını çizerek, sözlerini şöyle tamamladı: "Ziyaretiniz için çok teşekkür ederim, burada her zaman kardeşliği bulacaksınız, Venezuela'ya yaptığınız yatırımlar için minnettarım. Tanrı Türkiye'yi korusun, Tanrı Venezuela'yı korusun, çok teşekkür ederim. Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanını selamlıyorum, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanını sevgiyle selamlıyorum."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!