banner2

Ünlü savaş oyununda Kuran-ı Kerim skandalı

Dünyaca ünlü oyun firması Activision-Blizzard'ın son oyunu Call of Duty: Vanguard'da yer alan kana bulanmış Kur'an-ı Kerim sayfaları tepkilere neden oldu. Şirket, söz konusu sahneler nedeniyle Müslüman kullanıcılardan özür diledi.

Dünya 13.11.2021, 10:54
Abone ol
Ünlü savaş oyununda Kuran-ı Kerim skandalı

Activision-Blizzard, geçtiğimiz aylarda Call of Duty'nin yeni oyunu Vanguard'ı duyurmuştu. Merakla beklenen oyun geçtiğimiz hafta yayınlandı. Oyunun yayınlanmasyla bilikte tartışmalar da beraberinde geldi.

KANA BULANMIŞ HALDE KURAN-I KERİM'DEN SAYFALAR GÖRÜLDÜ

Birçok kullanıcıyı heyecanlandıran oyunun Zombi modundaki Stalingrad haritasında bir zemine dağılmış ve bazıları ise kana bulanmış halde Kur'an-ı Kerim'den sayfaların göründüğü belirlendi. İkinci Dünya Savaşı'nı konu edinen Call of Duty: Vanguard serisinde yer alan bir Kur'an-ı Kerim sahnesi sebebiyle Activision-Blizzard firması Müslüman kullanıcılarından özür diledi.

'DERİNDEN ÖZÜR DİLERİZ. GELECEKTE BU TÜR OLAYLARIN YAŞANMAMASI İÇİN TEDBİR ALACAĞIZ'

"Call of Duty Orta Doğu" sosyal medya hesapları üzerinden yayımlanan açıklamada, görüntülerin oyuna yanlışlıkla dahil edildiğini belirterek şunlar söylendi:

"Müslüman toplumunu rahatsız eden içerikler fark edildiği an oyundan çıkartıldı. Derinden özür dileriz. Gelecekte bu tür olayların yaşanmaması için tedbirler alacağız" 

Açıklamanın ardından oyuna, Kur'an sayfaları yerine boş sayfalar dahil edildi.


Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!