Yandex Metrica

Üniversiteler Gazze için İntifada'da!: ABD'deki iki üniversitede daha eylemler başladı

Dünya genelinde üniversitelerde artan Gazze'ye destek gösterilerine ABD'den iki üniversite daha katıldı. Georgetown ve George Washington üniversitelerinde eğitim gören binlerce öğrenci İsrail'in Gazze'de işlediği soykırıma tepki göstermek için kampüste protesto gösterileri düzenliyor. 

Dünya

17.05.2024, 00:58

Soykırımcı İsrail'in Gazze Şeridi'nde işlediği katliamlara en büyük desteği veren ABD'de üniversite öğrencileri kampüslerde eylemlere başladı. 

ABD'de ülke genelindeki üniversite kampüslerine yayılan "İsrail'in Gazze'ye saldırılarına tepki" eylemlerine başkent Washington'da bulunan Georgetown ve George Washington üniversitelerinde okuyan öğrenciler de katıldı.

ABD'nin önde gelen üniversitelerinden Georgetown ile George Washington üniversitelerinde bazı öğrenciler, sabah saatlerinde kampüslerinin bahçesinde toplanmaya başladı.

Aşırı sıcaklardan dolayı 19 kişi hayatını kaybetti: Yetkililer uyarıyor! Aşırı sıcaklardan dolayı 19 kişi hayatını kaybetti: Yetkililer uyarıyor! Haberi Görüntüle

ÖĞRENCİLER KAMPÜSTE ÇADIR KURDU

Georgetown Üniversitesinin ana kampüsünün ortasında yer alan büyük bahçede bir araya gelen yüzlerce öğrenci, "Özgür Filistin" ve "Gazze'de hemen ateşkes" sloganları attı. Bazı öğrenciler ise polisin sınırlı izin verdiği alanlarda çadırlar kurdu.

Ellerinde taşıdıkları pankartlarla Gazze'deki İsrail saldırılarına tepkilerini ortaya koyan öğrenciler, daha sonra toplu halde George Washington Üniversitesi (GW) kampüsüne doğru yürümeye başladı.

Başkentin en büyük üniversitelerinden George Washington Üniversitesi'nin ana kampüsündeki bahçede bir araya gelen yüzlerce öğrenci de sloganlar atarak Gazze'ye desteklerini dile getirdi.

GW güvenlik görevlileri ise çevrede güvenlik önlemleri alarak öğrenci temsilcilerine sabah saat 07.00 ile akşam 19.00 arasında kampüste gösteri yapabileceklerini ve bu saatler dışında gösteri izin verilmeyeceğini bildirdi.

Bahçede çadır kurmak üzere hazırlık yapan öğrencilerin sayısının artması ve diğer üniversite kampüslerinde olduğu gibi eylemlerin bir süre daha devam etmesi bekleniyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading