Yandex Metrica

Sitede Ara

Ülke tarihinin en pahalı boşanma davası! Mahkemeden milyon dolarlık nafaka kararı!

Ülke tarihinin en pahalı boşanma davası! Mahkemeden milyon dolarlık nafaka kararı!

Güney Kore Eski Devlet Başkanı Roh Tae-Wu'nun tek kızı olan Roh So-Young, SK Group Başkanı ile  uzun yıllardır süren boşanma davasında sona gelindi. Mahkeme İş insanı Chey Tae-Won'un eski eşi So- Young'a 1 milyar dolardan fazla nafaka ödemesi kararını verdi. 

Dünya

01.06.2024, 16:07

Güney Kore'nin Eski Devlet Başkanı Roh Tae-Wu'nun kızı Roh So-Young, 1988 yılında SK Group Başkanı Chey Tae- Won ile evlenmiş 3 çocukları olmuştu. 

Ortak açıklama ile duyurdular! ABD bir ülkeden daha resmen kovuldu Ortak açıklama ile duyurdular! ABD bir ülkeden daha resmen kovuldu Haberi Görüntüle

YILLAR SÜREN BOŞANMA DAVASINDA SONA GELİNDİ

Ancak SK Grup Başkanının 2015 yılında evlilik dışı bir çocuğu olduğu ortaya çıkmasından sonra çiftin boşanma sürecine girmiş mahkemede uzun yıllar çekişmeli boşanma davası devam etmişti. 

İspanya'dan İsrail kararı! Soykırım davasına resmen dahil oldular İspanya'dan İsrail kararı! Soykırım davasına resmen dahil oldular Haberi Görüntüle

ÜLKE TARİHİNİN EN PAHALI BOŞANMA DAVASI

Eski devlet başkanının kızı Roh So-Young ise SK Grup şirketine 25 yoldan fazladır büyümesine katkı sağladığını belirtti. Mahkeme ise şirketin büyümesine destek verildiğini göz önünde bulundurarak Ro So-Young'un eşi SK Grup Başkanı Chey'in 3 milyar dolardan fazla olan mal varlığının yüzde 35'ini eşine devretmesi gerektiğine karar verdi.

Mahkeme ise So-Young'a, yaklaşık 1.45 milyon dolar nafaka ödemesi, mal paylaşımı kapsamında yaklaşık 1 milyar dolar ödemesine karar verdi. 

Mahkemenin verdiği bu karar sonrasında ise ülke tarihinin en büyük boşanma davası olduğu belirtildi. 

 

Habere Tepki Ver

1

0

0

0

0

0

0

0

Kübra BEYAZOĞLU

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading