banner2

Ukrayna'yı desteklemekten vazgeçen Elon Musk geri adım attı: Canları cehenneme ücretsiz finanse edeceğiz

Geçtiğimiz günlerde Ukrayna'ya gönderilen Starlink çanaklarının faturasını Pentagon'a teslim eden Elon Musk, Twitter üzerinden yaptığı son açıklamada Ukrayna'ya yardımların SpaceX tarafından finanse edilmeye devam edileceğini belirtti.

Dünya 16.10.2022, 13:52 16.10.2022, 14:55
Abone ol
Ukrayna'yı desteklemekten vazgeçen Elon Musk geri adım attı: Canları cehenneme ücretsiz finanse edeceğiz

SpaceX CEO'su Elon Musk, geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamada altyapısı büyük oranda zarar gören Ukrayna'ya 25 bin Starlink çanağı gönderildiğini açıklamıştı. Daha sonra SpaceX'in bu yardımının toplam maliyetinin 380 milyon dolara ulaştığı ve bu miktarın Pentagon tarafından karşılanmasını talep ettiği ortaya çıkmıştı. 

'SPACEX UKRAYNA'YI UZUN SÜRE FİNANSE EDEMEZ' DEMİŞTİ

Konuyla ilgili Twitter üzerinden yaptığı açıklamada serzenişte bulunan Musk şu açıklamayı yapmıştı: 

SpaceX, aynı anda daha fazla Starlink terminali teslim ederken ve normal evlerden "100 kat daha fazla" veri kullanımı ile karşı karşıyayken mevcut altyapıyı süresiz olarak finanse edemez.

'UKRAYNA'YA DESTEK DEVAM EDECEK'

Faturayı Pentagon'a kesen Musk gelen tepkiler üzerine geri adım attı. Musk son paylaşımında tepki gösterenlere 'canı cehenneme' diyerek Ukrayna'ya yardımların SpaceX özelinde devam edeceğini belirtti. 

'CANLARI CEHENNEME'

Musk açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 

Canı cehenneme… Starlink para kaybediyor ve diğer şirketler vergi mükelleflerinin milyarlarca dolarını alıyor olsa da Ukrayna hükümetini -Starlink özelinde- ücretsiz olarak finanse etmeye devam edeceğiz.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!