banner2

Ukraynalı yüzme antrenörü 2 saat enkaz altında kaldı

Ukrayna Yüzme Milli Takımı Antrenörü Aiyna Morozova, askerlere yemek yapmak için gönüllü olarak çalıştığı binaya yapılan füze saldırısı sonucu kaldığı enkaz altında kaldı. Enkaz altından sağ çıkarılan Morozova, "Diri diri gömülü şekilde öleceğimi düşündüm" dedi.

Dünya 04.03.2022, 23:14 04.03.2022, 23:46
Abone ol
Ukraynalı yüzme antrenörü 2 saat enkaz altında kaldı

Rusya'nın Ukrayna'ya saldırlarında 9. gün geride kalırken, bölgeden ilginç haberler gelmeye devam ediyor. Ukrayna Yüzme Milli Takımı Antrenörü Aiyna Morozova, enkaz altında kaldı. Morozova İki saat boyunca enkaz altında kaldığını söyledi.

Askerlere yemek yapmak için gönüllü olarak çalıştığı binaya yapılan füze saldırısı sonucu yaralanan Aiyna Morozova enkaz altından kurtarıldı.

Ukrayna Yüzme Federasyonu, bir Rus füze saldırısının ardından iki saat boyunca bir binanın enkazında kalan antrenör Aiyna Morozova'nın görüntülerini yayımladı.

Rus füze saldırısının ardından iki saat boyunca enkaz altında kalan Morozova, yapılan kurtarma çalışmaları sonrasında enkaz altından çıkarıldı.

"ÖLECEĞİMİ SANDIM"

Askerlere gönüllü olarak Yemek yaptığını belirten Morozova, saldırı anıyla ilgili olarak Facebook hesabından yaptığı paylaşımda, "Bu benim ülkem ve kenarda durmaya niyetim yok. Harkiv'deki bölgesel savunma karargahının birinci katında askerlere gönüllü olarak yemek hazırlıyordum. Bir anda bir füze isabet etti. İki saat boyunca enkaz altında kaldım. Bildiğim tüm dillerde tanrıya dua ettim. Hareket edemiyor ve ağlıyordum. Diri diri gömülü şekilde öleceğimi düşündüm." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!