banner2

Ukraynalı yetkililer duyurdu! Kırım'daki Rus üssünü vurduk

Ukraynalı yetkililer yaptıkları açıklamada, Kırım'daki Rus üslerinin ağustosta Ukrayna füzeleri ile vurulduğunu bildirdi.

Dünya 07.09.2022, 18:30 07.09.2022, 20:21
Abone ol
Ukraynalı yetkililer duyurdu! Kırım'daki Rus üssünü vurduk

Ukraynskaya Pravda sitesinde yer alan habere göre, Ukrayna Genelkurmay Başkanı Valeriy Zalujniy, Ukrayna Parlamentosu Verhovnaya Rada’nın Ulusal Güvenlik Komitesi Birinci Yardımcısı Mihayil Zabrodskiy ile Ukrayna Devlet Haber Ajansı Ukrinform için makale kaleme aldı.

2023’te askeri kampanyanın sağlanması için perspektifler: Ukrayna bakışı konulu makalede, yetkililer Kırım’daki Rus üslerinin ağustosta Ukrayna füzeleriyle vurulduğunu doğruladı.

KIRIM TOPRAKLARINA BAŞARILI BİR OPERASYON GERÇEKLEŞTİRİLDİ 

Makalede, Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinin fiziksel anlamda Kırım topraklarına yönelik başarılı çabalarının durumu değiştirebileceğini gösterdiğine işaret edildi:

Bu yaklaşımın doğruluğuna ikna edici bir örnek, bu yıl Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinin savaş halini fiziksel olarak işgal altındaki Kırım topraklarına taşıması oldu. Burada Saki havaalanı başta olmak üzere düşmanın Kırım’daki hava üslerine bir dizi başarılı füze saldırısından bahsediyoruz.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!