Yandex Metrica

Ukrayna Türk SİHA'larını sevdi: Bayraktar TB2'lerden bir parti daha alacağız

Ukrayna Türk SİHA'larını sevdi: Bayraktar TB2'lerden bir parti daha alacağız

Rus tehdidi altındaki Ukrayna, Türk SİHA'larını sevdi. Savunma Bakanı Aleksey Reznikov, "Önümüzdeki yıl bir parti daha Bayraktar TB2 SİHA sipariş edeceğiz" dedi.

Dünya

07.03.2024, 21:29

Bayraktar TB2'lerden duyduğu memnuniyeti gizlemeyen Ukrayna, Türkiye'den yeni SİHA'lar almak istiyor. Ukrayna ordu yetkililerinin geçtiğimiz günlerde Türkiye'den 24 adet daha SİHA istediklerini açıklamasından sonra benzer yönde bir mesaj da Ukrayna Savunma Bakanı Aleksey Reznikov'dan geldi. 

Rus işgali altındaki Donbass bölgesinde cephe hattını ziyaretinin ardından açıklamada bulunan Reznikov, "Önümüzdeki yıl bir parti daha Bayraktar TB2 silahlı insansız hava aracı sipariş edeceğiz" dedi. Reznikov şunları söyledi:

"Türk ortaklarımız Bayraktarları üretmek için Ukrayna motorlarını kullandıklarını açıkladı. Önümüzdeki yıl daha fazla (Bayraktar) alacağız. Ama bunun Ukrayna Bayraktarları olacağını belirtelim. Türkiye'de üretilecekler ama Ukrayna'ya ait olacaklar. Birleşmiş Milletler (BM) anlaşmasının 51. maddesi uyarınca bağımsızlığımızı korumamız için kullanılacaklar."

Joe Biden'a canlı yayın tuzağı: ABD medyası veto etti! Adaylıktan çekil sesleri yükseliyor Joe Biden'a canlı yayın tuzağı: ABD medyası veto etti! Adaylıktan... Haberi Görüntüle

DONBASS'TA RUS TOPUNU VURMUŞTU

Ukrayna Genelkurmay Başkanı Valeriy Zalujniy de, "Biz bu duruma 1 günde ya da 2 günde gelmedik. SİHA kullanımı için taktikler geliştiriyoruz. Metot üzerinde çalışıyoruz. Önümüzde hâlâ çok ilginç çalışmalar var" ifadelerini kullandı.

Ukrayna, TB2'leri ilk kez 26 Ekim'de Donbass bölgesinde Rusya yanlısı milislere karşı kullanmış ve bir Rus topunun imha edilmesiyle sonuçlanan operasyon Moskova’da büyük yankı uyandırmıştı.

MOSSAD ajanı Jeffrey Epstein savcıları böyle satın aldı: Bu kız 20 yaşında, çok yaşlı... MOSSAD ajanı Jeffrey Epstein savcıları böyle satın aldı: Bu kız... Haberi Görüntüle

PUTİN TEPKİSİZLİKTEN YAKINDI 

Moskova'nın TB2 rahatsızlığı giderek büyürken bu yönde bir mesaj da Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'den geldi. Rus basınına yansıyan son demecinde Putin, Bayraktar TB2 konusunda batılı ülkelerin Türkiye'ye yeterli tepkiyi vermediğinden yakındı. Putin, "Ukrayna'nın Bayraktar SİHA'sı kullanması konusunda Batı gerekli tepki vermedi" ifadesini kullandı. 
 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading