banner2

Ukrayna savaşından tahliye edilen yetim çocuklar Türkiye'ye getiriliyor

Rusya'nın Ukrayna'ya başlattığı savaş nedeniyle tahliye edilen yetimhanelerde kalan 185 çocuk ile bakım personeli Türkiye'ye getirilecek.

Dünya 26.03.2022, 14:01
Abone ol
Ukrayna savaşından tahliye edilen yetim çocuklar Türkiye'ye getiriliyor

Rusya-Ukrayna savaşı bir ayı geride bıraktı. İnsani felaketin yaşandığı Ukrayna'da halk evlerinden olurken farklı ülkelere göç etmeye başladı. Ukrayna'dan tahliye edilen yetim çocukların nerede barınacağı belli oldu.

Ukrayna'daki savaştan etkilenen yetimhanede kalan çocukların Polonya'ya tahliyesi sağlandı. Ukrayna devleti, özellikle yetimhanelerde bulunan çocukların tahliyesi hakkında diğer devletler ile yaptığı görüşmeler kapsamında Türkiye ile de temasa geçti.

YETİM ÇOCUKLAR TÜRKİYE'YE GETİRİLİYOR

Bu kapsamda, İçişleri, Dışişleri, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlıkları ve Göç İdaresi ile görüşmeler yapıldı. Görüşmeler sonucunda Türkiye'nin yetim çocukları ve bakımlarından sorumlu kişileri kabul edeceği teyit edildi.

BU AKŞAM ANTALYA'YA UÇACAKLAR

Bunun üzerine yetimhanelerde bulunan çocuk ve bakımlarından sorumlu toplam 185 kişi, güvenlik nedeniyle önce Polonya'ya taliye edildi. 185 kişilik grup, bu akşam Polonya'dan direkt uçuşla Antalya'ya getirilecek. 
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!