Yandex Metrica

Ukrayna halkı laftan öteye gidemeyen Macron'a lakap taktı: Macronete

Ukrayna halkı laftan öteye gidemeyen Macron'a lakap taktı: Macronete

Ukrayna-Rusya savaşında hiiçbir varlık gösteremeyen Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a Ukraynalılar "Macronete" lakabını taktı. Macronete, Ukraynacada "bir durum hakkında çok endişelenmek ama hiçbir şey yapmamak" anlamına geliyor.

Dünya

23.01.2024, 19:07

24 Şubat'ta Rusya Devlet Başkanı Putin'in saldırı emriyle Ukrayna çetin bir savaşla yüz yüze kaldı. Avrupa ve ABD'nin Rusya'ya karşı etkisiz kaldığı savaşta Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un pozisyonu eleştiri konusu oldu.

1 milyar dolarlık obüs siparişi! Türkiye'den almadılar rotayı Güney Kore'ye çevirdiler 1 milyar dolarlık obüs siparişi! Türkiye'den almadılar rotayı Güney Kore'ye... Haberi Görüntüle

YENİ UKRAYNA KELİMESİ "MACRONETE": HİÇBİR ŞEY YAPAMAYAN TEDİRGİN

Macron'un Ukrayna ile dayanışma mesajlarının sözde kalması, Ukraynacada "bir durum hakkında çok endişelenmek ama hiçbir şey yapmamak" anlamında "Macronete" (Macronlaşmak) kelimesinin doğmasına neden oldu.

Le Parisien'in haberine göre, sosyal medya kanalı Telegram'da savaş konusunda türeyen yeni kelimelerin yayımlandığı bir listede, Fransız Cumhurbaşkanı'nın adının, Ukraynacada ironik bir kelimeye ilham verdiği görüldü.

Ukraynaca "bir durum hakkında çok endişelenmek ancak hiçbir şey yapmamak" anlamına gelen "Macronete" kelimesinin dahil edildiği listeye göre kelimenin kökeni, Ukrayna'ya gerçekten yardımı dokunmaktan çok Elysee Sarayı'ndan paylaştığı sözde endişeli fotoğraflarıyla hatırlandığı ifade edilen Macron'dan geliyor.

Macron, Rusya-Ukrayna Savaşında Eyfel Kulesi'ni Ukrayna bayrağı renkleriyle donatmak, Elysee Sarayı'ndan endişeli fotoğraflar paylaşmak dışında Ukrayna'ya gerçek manada katkısı olacak bir şey yapmadığı gerekçesiyle eleştiriliyor.

24 saatte 1.150 asker öldürüldü! Cephede kan kaybı büyüyor 24 saatte 1.150 asker öldürüldü! Cephede kan kaybı büyüyor Haberi Görüntüle

MACRON ZELENSKİ'Yİ TAKLİT ETMEKLE ELEŞTİRİLMİŞTİ

Elysee Sarayı resmi fotoğrafçısı Soazig de la Moissonniere'in Instagram hesabından paylaştığı Macron'un 13 Mart'taki uluslararası telefon görüşmeleri sırasında tıraşsız ve özel bir askeri birliğe ait kıyafet giydiği görülen fotoğrafları, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski’i taklit etmeye çalıştığı yorumlarına neden olmuştu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading