banner2

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski'den yardım çağrısı: Donetsk'te durum ağır

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski, Donetsk bölgesinde cephe hattındaki durumun hala ağır olduğunu söyleyerek Avrupa ve ABD'ye yardım çağrısında bulundu. Rusya'ya karşı ülkesinde devam eden savaşta Ukrayna ordusunun daha çok silaha ihtiyaç duyduğunu vurgulayan Zelenski, "Önümüzdeki hafta ortaklarımızdan destek paketleriyle ilgili haberler bekliyoruz. Güzel haberler" diye konuştu.

Dünya 08.08.2022, 09:10
Abone ol
Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski'den yardım çağrısı: Donetsk'te durum ağır

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski, Rusya'ya karşı savaşan ülkesinin Donetsk bölgesinde cephe hattındaki durumun hala ağır olduğunu söyledi.

AB KONSEYİ BAŞKANIYLA GÖRÜŞME GERÇEKLEŞTİRDİ

Telegram hesabından görüntülü paylaştığı mesajında, Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel ile telefon görüşmesi yaptığını aktaran Zelenski, kendisiyle savaşla ilgili gelişmeleri değerlendirdikleri bilgisini paylaştı.

RUSYA NÜKLEER SANTRALE SALDIRI DÜZENLİYOR

Michel ile Avrupa'nın en büyük nükleer santrali Zaporijya ile ilgili son gelişmeleri ele aldıklarını belirten Zelenski, Rusya'yı bu santrale yönelik saldırılar düzenlemekle suçladı.

DONETSK'TE DURUM AĞIR

Konuşmasında, ülkesinin doğusundaki cephelerde yaşanan son gelişmelere de değinen Zelenski, özelikle Donetsk ile Harkiv yönünde durumun ağır olduğunu ifade etti.

Zelenski, Donetsk bölgesindeki durumun şimdiye kadar ağır olduğuna dikkati çekerek, Ukrayna ordusunun buradaki Rus saldırılarını "birçok can" pahasına durdurmaya devam ettiğini dile getirdi.

'DAHA GÜÇLÜ SİLAHLARA İHTİYACIMIZ VAR'

Ukrayna Devlet Başkanı, "Donbas'taki durum hala çok ağır. Ordumuz, Rus terörünü durdurmak ve işgalcilere mümkün olan en büyük kayıpları vermek için mümkün olan her şeyi yapıyor." dedi.

Zelenski, Rusya'ya karşı ülkesinde devam eden savaşta Ukrayna ordusunun daha çok silaha ihtiyaç duyduğunu vurgulayarak, "Her gün ve ara vermeden daha güçlü ve uzun menzilli sistemleri cepheye göndermek için, silah ikmalini artırmak için çalışıyoruz. Ve önümüzdeki hafta ortaklarımızdan destek paketleriyle ilgili haberler bekliyoruz. Güzel haberler." diye konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!