banner2

Ukrayna'da Rus suikast timi yakalandı! Ukraynalı üst düzey isimler listedeydi!

Ukrayna Güvenlik Servisi, Ukrayna Savunma Bakanı ve Ukrayna ordusunda görevli üst düzey isimlere suikast planlayan Rus suikast ekibinin yakalandı.

Dünya 08.08.2022, 21:17 08.08.2022, 21:30
Abone ol
Ukrayna'da Rus suikast timi yakalandı! Ukraynalı üst düzey isimler listedeydi!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in 24 Şubat'ta Ukrayna'nın Donbas bölgesine "özel askeri operasyon" talimatı Rusya-Ukrayna savaşı devam ediyor.

Ukrayna Güvenlik Servisi, Ukrayna Savunma Bakanı ve Ukrayna ordusunda görevli üst düzey isimlere suikast planlayan Rus suikast ekibinin yakalandığını bildirdi.

100 İLE 150 BİN DOLAR ÖDÜL VAAT EDİLDİ

Rusya Silahlı Kuvvetlerine bağlı askeri istihbarat teşkilatı GRU'ya bağlı Rus suikast ekibinin Ukrayna'da üst düzey askeri ve politik isimlere karşı suikast düzenlenmek istendiği aktarılan açıklamada,

"Saldırganlar, ülkemizin Savunma Bakanı ve İstihbarat Ana Müdürlüğü Başkanının yanı sıra tanınmış bir Ukraynalı aktivistin öldürülmesi için hazırlıklar yapıyorlardı. Öldürülmesi planlanan her kişi için 100 ile 150 bin dolar ödül vaat edildi" denildi.

YAKALANAN SUİKAST TİMİNDE RUS İZLERİ 

Rus suikast ekibinin Ukrayna topraklarına Belarus üzerinden girdiği ifade edilen açıklamada, "Suikastçılar hareketlerini gizlemek için Ukrayna topraklarına Belarus topraklarından giriş yaptı.

Ukrayna istihbaratı kontrol noktalarından Volyn Bölgesi'ne girişlerini ve işbirlikçileriyle görüşmeleri kaydetti. Ciddi bir saldırının önlenmesi amacıyla istihbarat elemanları karşı istihbaratın suikast elemanlarını Kovel kentinde gözaltına aldı. Şu anda tutuklanan her 2 kişi de vatana ihanet ve kasten adam öldürmekle suçlanıyor" denildi.

Gözaltına alınan şahısların üzerlerinde Rusya pasaportunun bulunduğu da belirtildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!