banner2

Uğur Şahin'den tüm dünyayı sevindirecek flaş hamle! 13'ten 12'si yakalandı

Koronavirüs aşısını geliştiren Uğur Şahin ve Özlem Türeci'nin kurduğu şirket Londra merkezli yapay zeka şirketi InstaDeep ile güçlerini birleştirme kararı aldı. InstaDeep ile birlikte hareket eden BioNTech, yeni varyantlara karşı erken uyarı sistemi geliştiriyor.

Dünya 17.01.2022, 08:55 17.01.2022, 09:10
Abone ol
Uğur Şahin'den tüm dünyayı sevindirecek flaş hamle! 13'ten 12'si yakalandı

Uğur Şahin ve Özlem Türeci'nin kurduğu BioNTech'ten yeni bir hamle geldi.

ERKEN UYARI SİSTEMİ

Uğur Şahin ve Özlem Türeci'nin kurduğu şirket Londra merkezli yapay zeka şirketi InstaDeep ile güçlerini birleştirme kararı aldı. InstaDeep ile birlikte hareket eden BioNTech, yeni varyantlara karşı erken uyarı sistemi geliştiriyor.

13 VARYANTTAN 12'SİNİ YAKALADI

Sistem henüz kullanma aşamasına geçmedi ancak test çalışmaları devam ediyor. Testlerde erken uyarı sisteminin Dünya Sağlık Örgütü'nün şu ana kadar potansiyel olarak tehlikeli olarak tanımladığı 13 Koronavirüs varyantından 12'sini yakalayabildiği açıklandı.

'DAHA FAZLA ZAMAN SAĞLANABİLİR'

Testler hakkında konuşan Uğur Şahin, ''Potansiyel olarak yüksek riskli varyantların erken belirlenmesi araştırmacıları, aşı geliştiricilerini, sağlık yetkililerini ve yetkilileri uyarmak için etkili bir araç olabilir ve böylece yeni endişe türlerine yanıt vermek için daha fazla zaman sağlanabilir.'' dedi.

DELTA SİSTEMİ GÖZDEN KAÇTI

İlk olarak Hindistan'da görülen Delta varyantı erken uyarı sisteminin doğru bir şekilde tahmin edemediği tek varyant olarak kayıtlara geçti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!