banner2

Uganda'dan Meloni'ye 100 inekli evlilik teklifi: Kabul etmezse İtalya işgal edilecek

Uganda Devlet Başkanı'nın oğlu Muhuzi Kaibinrugaba, İtalya'da başbakan olmaya hazırlanan Meloni'ye 100 inek mehir vereceğini söyleyerek evlenme teklif etti. Muhoozi, Meloni teklifi kabul etmezse İtalya'yı işgal edeceğini söyledi

Dünya 05.10.2022, 16:15 05.10.2022, 17:30
Abone ol
Uganda'dan Meloni'ye 100 inekli evlilik teklifi: Kabul etmezse İtalya işgal edilecek

Uganda Devlet Başkanı'nın oğlu ve Uganda Kara Kuvvetleri Komutanı Muhuzi Kaibinrugaba, İtalya’da seçimi kazanan ve başbakan olmaya hazırlanan aşırı sağcı Giorgia Meloni’ye “100 inek karşılığında” evlenme teklif etti. Uganda Kara Kuvvetleri Komutanı, müstakbel İtalya Başbakanı’na Twitter’dan evlilik teklifinde bulundu... Mehir olarak 100 öküz vereceğini söyleyen Muhoozi, teklifinin kabul edilmemesi halinde İtalya’yı işgal edeceğini belirtti.  Uganda Devlet Başkanı, tweetler sonrası oğlunu görevden aldı.

'100 İNEĞİ GÜMRÜKTEN NASIL GEÇİRECEĞİM?'

Uganda Devlet Başkanı’nın oğlu paylaştığı tweetlerde, İtalya’nın yeni başbakanı olmaya hazırlanan Giorgia Meloni’ye 100 inek karşılığında evlenme teklif etti. Muhuzi Kaibinrugaba, arkadaşı Uganda’nın İtalya Büyükelçisi mali Matsanti’yi evliliği ayarlaması için görevlendirdiğini yazdı.

Sanırım Roma ile başlamalıyım ancak 100 ineği gümrükten nasıl geçireceğim

'İTALYA'YI İŞGAL ETMEKLE TEHDİT ETTİ'

Kainerugaba bir başka tweette ise İtalya’yı işgal etmekle tehdit etti. Tweetlerin Uganda'ta tepki görmesi ve İtalay'da da yayılması üzerine Uganda Devlet Başkanı Yoweri Museveni, oğlunu görevden aldı.

RUSYA'YI SAVUNDUĞUNU SÖYLEDİ

Museveni’nin oğlunun ilk sorun yaratan tweet’leri Meloni ile ilgili değildi. Kainerugaba daha önce Etiyopya’da Tigrey ayrılıkçı gruplarına desteğini açıklamış, başka bir tweette ise tüm Afrikalıların Ukrayna’daki savaşta Rusya’yı savunduğunu söylemişti.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!