Yandex Metrica

Sitede Ara

Türkiye'yi vurun! Ege'de gerilimi tırmandıracak hamle: Bedava verdiler...

Türkiye'yi vurun! Ege'de gerilimi tırmandıracak hamle: Bedava verdiler...

Ege Denizi'nde Türkiye-Yunanistan gerilimini ateşlemek isteyen ABD, Yunanistan'a onlarca tank avcısı hibe etti.

Dünya

22.06.2024, 18:31

Son dönemlerde yumuşama dönemine giren Türkiye-Yunanistan arasındaki ilişkiler ABD'yi tedirgin etti. Aktarılan son bilgiye göre ABD, Yunanistan'a 62+102 zırhlı M2A2 ODS-SA hibe etti. Yunan Ordusu toplamda 164 adet M2A2 ODS-SA seçti ve yürürlükteki “Bradley yıldız seviyesine” girmeye hazırlanıyor!

ABD’de silah seçimine Yunan subaylara, Amerika’nın Atina Büyükelçiliği yetkilileri ve ABD’li yetkililer eşlik etti. Amerikan Ordusu Tank-Otomotiv ve Silah Komutanlığı, mevcut araçlarda incelemelerde bulundu.

Yunanistan silahlı kuvvetleri ile ABD’li yetkililer arasında, 3 ve 5 Haziran tarihleri ​​arasında Mississippi’deki Camp Shelby’de Ortak Görsel Denetim (JVI) gerçekleştirildi. Yunan ordusu yetkilileri ilk 62 Bradley’i, ABD Savunma Bakanlığı’nın artık hiçbir askeri hizmet tarafından ihtiyaç duyulmayan savunma malzemeleri ve askeri ekipmanları olarak değerlendirilen Excess Defense Articles (EDA) programı kapsamında Yunanistan’a hibe ediyor.

16.375 çocuğa taciz! Almanya'da şoke eden rapor: Her yarım saate bir cinsel istismar mağduru oluyor 16.375 çocuğa taciz! Almanya'da şoke eden rapor: Her yarım saate... Haberi Görüntüle

YUNAN ORDUSU 41X4=164 ARACI SEÇTİ

JVI süreci Teklif ve Kabul Mektubu’nun (LOA) hazırlanmasının bir parçası olarak gerçekleştirilecek. Bu askeri araçlar Yunanistan’a hibe olarak verilecek.

Aynı heyet, Yunan Ordusu subaylarına Teksas’taki BAE Systems tesislerine kadar eşlik etti ve burada şirketin envanterinden 102 araç daha seçildi. Yunan Ordusunun amacı 4 taburu, her biri 41 araç olmak üzere Bradley M2A2 TOMA ile donatmak. Yunan ordusu daha fazla ateş gücüne sahip olmaya karar verdi ve bu nedenle 41X4=164 aracı seçti.

Lady Diana'nın mirası oğullarına değil yedi kuşak akrabasına gitti! 16. Yüzyıldan kalma malikaneden mahrum kalacaklar! Lady Diana'nın mirası oğullarına değil yedi kuşak akrabasına gitti! 16.... Haberi Görüntüle

BEDAVA VERECEKLER

İlk 62 adedi ücretsiz teslim edilecek, geri kalan 102 adedi ise ikinci el olarak düşük fiyata BAE Systems’den satın alınacak. Tüm Bradley’ler, ABD’de veya Yunanistan’da kabaca M2A3 veya A4’e eşdeğer bir seviyeye modernize edilecek. Gelecekte, Yunanistan’ın M2 (TOMA) veya M3 (keşif versiyonu) stoklarından çok daha fazla sayıda bu tür araç alması bekleniyor.

EDA programı, ABD’nin dış politika hedeflerini karşılarken aynı zamanda dost ve müttefiklerine savunma kabiliyetlerini geliştirmelerine yardımcı olur. EDA programı kapsamında sağlanan fazla savunma malzemeleri, ortak ülkelere ekipmanın durumuna bağlı olarak indirimli bir fiyata veya hibe olarak verilir.

Habere Tepki Ver

0

4

1

0

3

0

0

2

Yorumlar (0)

Ozan KOLTUK

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading