Yandex Metrica

Sitede Ara

Türkiye'nin kararlı duruşu sonuç verdi: Suriye'de yerel seçimler ertelendi!

Türkiye'nin kararlı duruşu sonuç verdi: Suriye'de yerel seçimler ertelendi!

PKK/YPG terör örgütünün Suriye'nin kuzeyinde 11 Haziran’da düzenleyeceği sözde seçimler Türkiye’nin tepkisinin ardından ağustos ayına ertelendi.  

Dünya

06.06.2024, 19:03

Suriye'nin kuzeyinde yapılması planlanan sözde seçimlerle statü kazanıp kendilerini meşrulaştırma çabalamalarıyle ilgili hesaplamalar yapan PKK'nın tezgahını Türkiye bozdu.  Daha önce 30 Mayıs'ta yapılacağı açıklanan sonrasında 11 Haziran'a ertelenen Suriye'nin kuzeyindeki sözde seçimler bir kez daha ertlenerek kirli tezgah dağıtıldı. 

Suriye’de yapılması planlanan “Sözde” yerel seçim ertelendi. Suriye'nin kuzeyinde terör örgütü PKK eliyle yapılması sözde seçim adı altında planlanan 'teröristan' isteğine Türkiye geçit vermedi. 

16.375 çocuğa taciz! Almanya'da şoke eden rapor: Her yarım saate bir cinsel istismar mağduru oluyor 16.375 çocuğa taciz! Almanya'da şoke eden rapor: Her yarım saate... Haberi Görüntüle

TÜRKİYE'NİN KARARLI DURUŞU ÖRGÜTE GERİ ADIM ATTIRDI 

Türkiye, ilk 30 Mayıs’ta yapılması planlanan yerel seçim kararına sert tepki gösterdi. Suriye’nin kuzeyinde kurulmaya çalışılan PKK yönetiminde olacak bir devletin engellenmesi için her türlü girişim yapıldı.

4 bin yıllık müşteri şikayeti ortaya çıktı! Tarihin ilk kurnaz tüccarı ve müşteri kavgası hayrete düşürdü! 4 bin yıllık müşteri şikayeti ortaya çıktı! Tarihin ilk kurnaz... Haberi Görüntüle

TÜRKİYE İTİRAZLARINA HİÇBİR ŞEKİLDE ARA VERMEDİ

Ayrıca, 2015 yılında kabul edilen BMGK’nın 2254 sayılı kararına da karşı atılan “yerel seçim” adımını PYD/YPG, ertelemek durumunda kaldı. Cezire, Deyr Ez Zor, Rakka, Tabka, Fırat, Münbiç ve Afrin’in Şehba bölgelerinde yapılması planlanan yerel seçim yoğun dış baskılardan dolayı 11 Haziran 2024’e ertelendi. Türkiye hi durmadan aralıksız bir şekilde itirazlarına devam etti.

Hindistan'da ölüm ayini! Dini törende izdiham çıkınca onlarca kişi hayatını kaybetti! Hindistan'da ölüm ayini! Dini törende izdiham çıkınca onlarca kişi hayatını... Haberi Görüntüle

TÜRKİYE'DEN YOĞUN DİPLOMASİ TRAFİĞİ 

Türkiye'nin yoğun çabasıyla birlikte gerekli diplomatik görüşmeler yapıldı. Türkiye’nin sınır güvenliği ve bölge halkının huzuru için  atılması gereken her adım atıldı. Türkiye’nin son ana kadar olmaması için mücadele verdiği sözde “yerel seçim” bir kez daha ertelendi ve 11 Haziran’da yapılmama kararı alındı. Ancak örgütten gelen son açıklamaya göre, yerel seçimler bir kez daha ertlenerek Ağustos ayına çekildi. Türkiye’nin kararlı tavrını gören bölgedeki aşiret, kabile ve topluluklar da PYD/YPG’nin seçim kararını protesto etti.

Dünyanın en zengin düğünü başladı! Hintli milyarder oğlu için servetini ortaya döktü! Dünyaca ünlü yıldızlar düğüne akın etti! Dünyanın en zengin düğünü başladı! Hintli milyarder oğlu için servetini... Haberi Görüntüle

TÜRKİYE'NİN  KARŞI ÇIKMASIYLA ABD'DE TUTUMUNU DEĞİŞTİRDİ 

İlk boykot açıklaması Suriye Kürt Ulusal Konseyi (ENKS)’nden geldi.  Suriye Kürdistan Demokrat Partisi (PDK-S) de seçimlere katılmayacağını açıkladı. Diğer siyasi yapılar da boykot kararına destek verdi.Türkiye’nin karşı çıkması ile bölgede oluşan güç birliği uluslararası mecralarda da karşılık buldu.

Sözde “seçim”e karşı bölgede başlayan protestoların artması ile ABD’de tavrını belli etti. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Vedant Patel, 11 Haziran'da düzenleyeceği sözde yerel seçimlere ilişkin adil, serbest ve şeffaf bir seçim ortamının bulunmadığı değerlendirmesini yaptı.

NATO zirvesi öncesi kritik görüşme: Genel Sekreter Stoltenberg ile ABD Savunma Bakanı bir araya geldi! NATO zirvesi öncesi kritik görüşme: Genel Sekreter Stoltenberg ile ABD... Haberi Görüntüle

TÜRKİYE NASIL BİR YOL İZLEDİ? (MGK TOPLANTISI SONRASI DİKKAT ÇEKEN AÇIKLAMA) 

Milli Güvenlik Kurulu sonrası herhangi bir oldubittiye fırsat verilmeyeceği vurgulandı. Milli Savunma Bakanlığı sözde 'seçim' müsameresinin kabul edilemez olduğunu net bir dille ifade edip PKK/KCK-PYD/YPG'nin ve ona sağlanan desteğin bölgedeki tüm unsurlarıyla birlikte bertaraf edileceğini duyurdu. 

KAAN'ın rakibi KF-21 üretime giriyor! İlk uçak tarihi belli oldu ama... KAAN'ın rakibi KF-21 üretime giriyor! İlk uçak tarihi belli oldu... Haberi Görüntüle

ERDOĞAN NET KONUŞMUŞTU: HAREKETE GEÇMEKTEN ÇEKİNMEYİZ!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da bölgedeki gelişmeleri 'yakın takipte' olduğunu çok net bir şekilde ifade etmişti. 

"Harekete geçmekten çekinmeyiz" diyerek askeri harekat sinyali veren Erdoğan "Bir teröristan için gayretler yoğunlaştı. Meselenin DEAŞ'la mücadele olmadığı doğrudan ülkemizi hedef alan sinsi bir plan var. Türkiye bölücü örgütün bir teröristan kurmasına asla izin vermeyecektir" demişti. 

Yüzlerce kemik ve hayvan fosili! Tibet platosunda gizemli keşif: 160.000 yıl kadar önceye dayanan hikaye Yüzlerce kemik ve hayvan fosili! Tibet platosunda gizemli keşif: 160.000... Haberi Görüntüle

AMAÇ PKK'YA STATÜ KAZANDIRMAK

Türkiye'nin kararlı tutumu PKK ve diğer kollarının sıkıştırırken 11 Haziran'da yapılması planlanan sözde seçimler bir kez daha ertelendi.

İsrail iyice sıkıştı: Esir takası görüşmeleri için Katar'a heyet gidiyor İsrail iyice sıkıştı: Esir takası görüşmeleri için Katar'a heyet gidiyor Haberi Görüntüle

AĞUSTOS AYINA ERTELENDİ 

Planladıkları “yerel seçim” için ABD’nin de desteğini göremeyen PYD/YPG’de iç bölünmeler yaşandı. Hiçbir destek göremeyen PYD/YPG sonunda seçimin “ertelenmesi” kararına vardı. Yapılan açıklama ile seçim Ağustos 2024’e ertelendi.

 

Habere Tepki Ver

7

1

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Zehra EVCİL

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading