Türkiye'nin NATO vetosu harekete geçirdi! İsveç'te PKK yandaşları protesto yürüyüşünde

Teröre verdiği destekle konuşulan İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya üyeliği karşısında Türkiye'nin tavrı net. Türkiye'nin, iki ülkenin üyeliği konusundaki olumsuz tavrı PKK/YPG yandaşlarını harekete geçirdi. Öyle ki PKK destekçileri Stocholm'un merkezinde toplanarak İsveç'in NATO'ya katılma talebini protesto etti.

Dünya 21.05.2022, 18:47 21.05.2022, 18:47
Abone ol

Türkiye'nin İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya üyelik konusundaki olumsuz tavrı PKK yandaşlarını harekete geçirdi.

İSVEÇ'İN NATO'YA GİRMEMESİ İÇİN PROTESTO YÜRÜYÜŞÜ

Stockholm'de Norra Bantorget Meydanı'nda toplanan grup, Sosyal Demokrat Parti binası önüne kadar yürüdü.

Terör örgütü PKK/PYD'yi simgeleyen bez parçaları açan örgüt yandaşları, İsveç'in NATO'ye girmemesini ve İsveç'in Türkiye'nin isteklerini kabul etmemesini istedi.

'HEPİMİZ PKK'LIYIZ' SLOGANLARI ATILDI

Gösteride terör yandaşları, "Hepimiz PKK'lıyız" sloganı attı.

Polisin müdahale etmediği, 200 kişinin katıldığı izinsiz gösteri olaysız bitti.

TÜRKİYE'NİN TAVRI NET!

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, bugün İsveç Başbakanı Magdalena Andersson ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde, iki ülke ilişkileri ve İsveç'in NATO'ya üyelik başvurusu ele alınmıştı.

Türkiye'nin, İsveç'in terör örgütü PKK/YPG/PYD güdümündeki şahıs ve sözde kuruluşlarla temaslarından rahatsızlık duyduğunu uzun zamandır dile getirdiğini belirten Erdoğan, FETÖ terör örgütünün İsveç'teki mevcudiyet ve faaliyetlerinin de sürdüğüne dikkati çekmiş ve İsveç'in terör örgütlerine yönelik siyasi, finansal ve silah desteğinin son bulması gerektiğini vurgulamıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!