banner2

Türkiye'nin kara harekatı PKK'nın destekçisi ABD'yi panikletti! Suriye'ye askeri sevkiyat yaptılar

Türkiye'nin terörü merkezinde yok etmek için planladığı kara harekatı DEAŞ'la mücadele bahanesiyle terör örgütü PKK/YPG'ye her fırsatta yardım eden ve teröristleri eğiten ABD'yi panikletti. ABD, Suriye'de Türkiye'nin olası harekat noktalarına askeri sevkiyat yaptı.

Dünya 28.11.2022, 12:46 28.11.2022, 13:56
Abone ol
Türkiye'nin kara harekatı PKK'nın destekçisi ABD'yi panikletti! Suriye'ye askeri sevkiyat yaptılar

Türkiye'nin geçtiğimiz günlerde Suriye ve Irak'a başlattığı Pençe-Kılıç Hava Harekatı ile onlarca terör hedefi vurulmuş, Türkiye'ye hain saldırı hazırlığında olan teröristler ise etkisiz hale getirilmişti. 

PENÇE-KILIÇ HAVA HAREKATI İLE ÇOĞU İMHA EDİLMİŞTİ 

Milli Savunma Bakanlığı'nın 'Hesap zamanı' diyerek duyurduğu operasyon sonucu terör örgütünü destekleyen ülkeler 'Türkiye sivilleri vuruyor' yalanına sarılırken medya da aynı dille Türkiye'yi hedef almıştı. 

ABD KARA HAREKATI SİNYALİ SONRASI PANİKLEDİ 

Diğer yandan ABD, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kara harekatı sinyali sonrası bölgedeki terör unsurlarının tamamen yok edilmesinden endişe ederek yasa dışı yollarla Suriye'ye askeri sevkiyat düzenledi. 

26 KASIM GÜNÜ IRAK'TAN YASA DIŞI YOLLARLA GİRDİLER 

İngiltere merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi (SOHR) tarafından aktarılan bilgilere göre, 26 Kasım günü ABD'nin askeri birliklerinden oluşan büyük bir takviye kuvveti, Irak üzerinden Suriye'nin kuzeyine doğru ilerledi. 

SOHR tarafından yapılan açıklamada, "Bu takviye kuvvetleri, Kamışlı şehrini geçerek Haseke'nin güneyindeki Tel Baidar ve Qasrak'taki ABD üslerine yönelen yaklaşık 100 kamyondan oluşuyor" sözlerine yer verildi. 

TÜRKİYE TERÖRÜ KAYNAĞINDA YOK EDECEK 

SOHR'a göre ABD'nin bu hamlesinin Türkiye'nin kara harekatı sinyali ve hava harekatı ile aynı döneme gelmesi, Türkiye'nin terörü bölgeden temizleme kararlılığına gölge düşürme amacı taşıyor. 

Diğer yandan 25 Kasım günü ABD destekli PKK'nın Suriye'deki uzantısı SDG'nin işgali altındaki bölgelere de askeri takviye yapıldı. 

PKK TERÖR ÖRGÜTÜ ŞİMDİDEN YARDIM DİLENMEYE BAŞLADI 

SOHR, takviye kuvvetlerinin Al-Waleed geçidinden geldiğini ve lojistik malzeme ve tanklarla yüklü 30 kamyonu içerdiğini bildirdi. 

ABD'nin DEAŞ'la mücadele bahanesi ile Suriye ve Irak'ta desteklediği terör örgütlerine apaçık bir şekilde yardım etmesi terör örgütlerini cüretkar kılarken kara harekatı sinyali sonrası terör örgütleri ABD'nin kendilerine yardım etmesinin 'manevi bir görev' olduğunu iddia ederek yardım istediler. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!