banner2

Türkiye'nin diplomasi atağı! Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Rusya'da

Rusya'nın Ukrayna krizi devam ederken Türkiye'nin diplomasi trafiği de yoğun bir şekilde devam ediyor. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu bu kapsamda Rusya'ya bir ziyaret gerçekleştirdi. İki mevkidaşın görüşmeden sonra ortak basın toplantısı yapması bekleniyor.

Dünya 16.03.2022, 10:47 16.03.2022, 12:03
Abone ol
Türkiye'nin diplomasi atağı! Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Rusya'da

Türkiye'nin Rusya Ukrayna krizi için diplomasi trafiği yoğun bir şekilde devam ediyor.

ÇAVUŞOĞLU MOSKOVA'DA 

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile ikili ve uluslararası gündemdeki konuları geniş yelpazede görüşmek üzere Moskova'da.

Çavuşoğlu, oradaki temaslarının ardından Ukrayna'ya geçecek.

ERDOĞAN DUYURMUŞTU

Dün Kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun Rusya ve Ukrayna'ya gideceğini söylemişti.

Rusya ile Ukrayna arasındaki çatışmaların durması ve kalıcı barış için çaba sarf etmeyi sürdüren Türkiye, krizin başından bu yana Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ve Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba'yı ilk kez Antalya'da bir araya getirmişti. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN FORUM KAPSAMINDA 11 LİDERLE GÖRÜŞTÜ

Türkiye, savaşın iki tarafının dışişleri bakanlarını da Antalya Diplomasi Forumu kapsamında 10 Mart’ta bir araya getirerek önemli bir diplomatik başarıya imza attı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ve Ukrayna Dışişleri Bakanı Dimitro Kuleba'nın katıldığı toplantıda, savaşın sonlandırılması için atılabilecek adımlar ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Forum kapsamında NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’in de aralarında bulunduğu 11 liderle görüştü.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!