banner2

Türkiye'nin 'Bozdoğan' hamlesi Yunanistan'ı alarma geçirdi

Milli savunmamız gücüne güç katmaya devam ediyor. MSB, Bozdoğan Füzesi'nin test atışı görüntülerini paylaştı. Türkiye'nin dün başarılı bir şekilde test ettiği Bozdoğan füzesi, Yunan medyasında büyük ses getirdi. Yunan basınında yer alan haberde "Türkiye Savunma Bakanlığı, Yunanistan tarafından resmen başlatılan sismografik araştırmalara yeni bir kışkırtıcı videoyla yanıt verdi" ifadeleri kullanıldı.

Dünya 11.11.2022, 15:44 11.11.2022, 16:40
Abone ol
Türkiye'nin 'Bozdoğan' hamlesi Yunanistan'ı alarma geçirdi

Milli Muharip Uçak'larda kullanılacağı belirtilen Bozdoğan Hava-Hava Füzesi'nin test atışları başarılı bir şekilde devam ediyor. Son testleri tamamlanan Bozdoğan'ın yıl sonunda envantere girmesi bekleniyor.

MSB, 401'inci Filo’nun yerli hava-hava füzesi Bozdoğan'ı test ettiği görüntüleri paylaştı. Milli Savunma Bakanlığı'nın resmi Twitter hesabından dün yapılan paylaşımda ''Hava Kuvvetlerimizin ihtiyaçları doğrultusunda ve Göktuğ Projesi kapsamında geliştirilen Bozdoğan Hava-Hava Füzesinin test atışları 401'inci Test Filo Komutanlığımız tarafından başarılı bir şekilde devam ediyor.'' ifadelerine yer verildi.

'BOZDAĞAN' HAMLESİ YUNAN'I ALARMA GEÇİRDİ

Mora ve Girit'in güneybatısındaki ExxonMobile'ın doğalgaz araştırmasına dün resmen başlayan Yunanistan, Türkiye'nin Bozdoğan testi ile alarma geçti. Yunan basını, Türkiye'nin 'Bozdoğan' hamlesini manşetelere çıkarırken atılan bu adımın 'Mora ve Girit'teki sismik araştırmalara cevap' olarak nitelendirdi. 

''KIŞKIRTICI VİDEO İLE YANIT VERDİ''

Türkiye'nin dün başarılı bir şekilde test ettiği Bozdoğan füzesi, Yunan medyasında geniş yankı uyandırdı. Yunan basınında yer alan haberde "Türkiye Savunma Bakanlığı, Yunanistan tarafından resmen başlatılan sismografik araştırmalara yeni bir kışkırtıcı videoyla yanıt verdi" ifadeleri kullanıldı.

''BU YIL TSK'NIN ENVANTERİNE GİRECEK''

Skai gazetesi ise Türkiye'nin 'Bozdağan' hamlesi karşısında şankınlığını gizlemezken ''Bozdoğan bu yıl içinde TSK'nın envanterine girecek.'' ifadesini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!