banner2

Türkiye için toplanmıştı markete sattılar! Skandalı Meksikalı gazeteci ortaya çıkardı

Meksikalı gazeteci Pamela Cerdeira, Türkiye'deki depremzedeler için Mexico City belediyesine pirinç ve tuvalet kağıdı bağışladı. Belediyeye güvenmeyen Meksikalı gazeteci bağışladığı kolilerin içine Apple'ın takip çipi AirTag yerleştirdi ve koliyi adım adım takip etti. Belediyenin ise ürünleri Türkiye'ye göndermediği, markete sattığı ortaya çıktı.

Dünya 08.06.2023, 09:25 08.06.2023, 18:16
Abone ol

Asrın felaketi olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde 50 bini aşkın insan hayatını kaybetti. 11 ilde büyük yıkıma neden çifte felakette binlerce bina yıkıldı onlarca köy yerle bir oldu.

Yaşanan çifte felaketin ardından tüm dünya Türkiye için seferber oldu. Birçok ülkeden destek ve yardım teklfileri geldi. Hatta ülkelerin arama kurtarma ekipleri, enkaz altından insanları çıkarıp yeniden hayata kazandırdı.

Türkiye'yi derinden sarsan depremlerin üzerinden aylar geçerken Meksikalı gazeteci Pamela Cerdeira'nın iddiası ülkenin gündemine adeta bomba gibi düştü.

MEKSİKALI GAZETECİ BİRÇOK YARDIMDA BULUNDU

Depremzedelere yardım etmek için harekete geçen Cerdeira, Mexico City Belediyesi'ne Türkiye'deki depremzedelere gönderilmesi için bol bol pirinç ve tuvalet kağıdı bağışladı.

KOLİLERİN İÇİNE TAKİP ÇİPİ YERLEŞTİRDİ

Belediyeye güvenmeyen Meksikalı gazeteci bağışladığı kolilerin içine Apple'ın takip çipi AirTag yerleştirdi ve koliyi adım adım takip etti.

MARKETE SATILDI İDDİASI

Meksikalı gazeteci Pamela Cerdeira, bu takip neticesinde bağışladığı ürünlerin Türkiye'ye gönderilmediğini, belediye tarafından yerel bir markete satıldığını farkında vardı. Söz konusu iddia kısa ülkede büyük ses getirirken belediyeden henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!