Türkiye'de alışveriş yaptı, ülkesinde siyasi kriz çıkardı!

İran Meclis Başkanı Muhammed Bager Galibaf'ın ailesi bebek alışverişi için Türkiye'ye geldi. Ancak İstanbul'a yapılan alışveriş gezisi ülke siyasetini karıştırdı. Galibaf istifa çağrılarının hedefinde.

Dünya 21.04.2022, 11:26 21.04.2022, 11:45
Abone ol
Türkiye'de alışveriş yaptı, ülkesinde siyasi kriz çıkardı!

İran Meclis Başkanı Muhammed Bager Galibaf'ın ailesinin Türkiye ziyareti ülkeyi karıştırdı. Reformist basın, aktivistler ve sosyal medya hesaplarından İranlı siyasiye özür ve istifa çağrıları yağdı. 

TÜRKİYE'DEN ALIŞVERİŞ KRİZ ÇIKARDI

Galibaf'ın eşi, kızı ve damadıyla Türkiye'ye geldi, bebek alışverişi yaptı. Ailenin İstanbul'da yaptığı alışveriş dönüşü, Tahran'daki İmam Humeyni Havalimanı'nda çekilen fotoğraflar olay yarattı.

Aktivist Vahid Ashtari, resimlerdeki kişilerin Galibaf'ın eşi, kızı ve damadı olduğunu duyurdu. Yüklü alışverişe dikkat çekti. 

Bazı İranlı siyasi ve aktivistler de Mohammad Bager Galibaf'ın istifa etmesini talep etti. 

İRAN BASININDA GÜNDEM

Galibaf ailesinin İstanbul'da yaptığı yüklü bebek alışverişi, İran'da reformist çizgide yayın yapan gazetelerin de manşetlerinde yer aldı. Aftab Yazd, İbtikar gibi gazeteler ilk sayfalarından Meclis Başkanı Galibaf'ı ve ailesinin bebek alışverişini hedefe koydu. 

GEÇMİŞTE ELEŞTİRMİŞTİ

Meclis Başkanı Galibaf'a eleştirinin temelinde geçmişte yaptığı açıklamalar var. O açıklamalarda eski bakanları eleştiren Galibaf, halk zor durumdayken o isimleri çocuklarına yurt dışından alışveriş yaptıkları için çok sert eleştirilerde bulunmuştu. 

OĞLU ''BABAMIN HABERİ YOK'' DEDİ

İran Meclis Başkanı'nın oğlu Elias Qalibaf, Instagram'da bir mesaj yayınlayarak ailesiyle birlikte Türkiye'den yaptıkları yüklü alışverişi oğruladı. Geziyı 'yanlış' olarak değerlendiren Elis Galibaf, babası Bager Galibaf'ın geziye "karşı" olduğunu savundu. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!