Yandex Metrica

Sitede Ara

Türkiye açık açık uyarmıştı! PKK destekçisi Bafel Talabani İngiltere'ye kaçtı

Türkiye açık açık uyarmıştı! PKK destekçisi Bafel Talabani İngiltere'ye kaçtı

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Irak'ın kuzeyinde yeni üsler inşa etmesi ve terör örgütüne yönelik yürütülen operasyonlar PKK destekçilerini endişelendirdi. Terör örgütüne her türlü desteği vermesiyle bilinen eski Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani'nin oğlu Bafel Talabani, TSK'nın bölgedeki operasyonlarını artırmasının ardından İngiltere'ye kaçtı. 

Dünya

11.07.2024, 11:23

Terör örgütü PKK'nın en büyük destekçilerinden biri olan Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) Başkanı Bafel Talabani, köşeye sıkışınca çareyi kaçmakta bulundu. 

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Irak'ın kuzeyindeki operasyonlarını artırmasının ardından terör destekçisi Talabani'nin İngiltere'nin başkenti Londra'ya kaçtığı belirtildi. 

Talabani, sığınmak için önce İran'a başvurdu ancak ret cevabı almasının ardından vatandaşlığı bulunan İngiltere'ye sığındı. 

Oruç Reis rotayı Somali'ye kırdı: Türkiye bölgede petrol ve doğalgaz arayacak Oruç Reis rotayı Somali'ye kırdı: Türkiye bölgede petrol ve doğalgaz... Haberi Görüntüle

ABD DESTEKLİ, PKK/YPG DESTEKÇİSİ

Talabani, ABD desteğiyle Suriye'deki terör örgütü PKK/YPG/PYD ile ilişkilerini geliştirmiş ve ABD’li Uluslararası Koalisyon Güçleri Genel Komutanı General McFarlane ve Irak eski Cumhurbaşkanı Celal Talabani’nin büyük oğlu Bafel Talabani Suriye'ye giderek terör örgütü elebaşları "Mazlum Kobani" kod adlı Ferhat Abdi Şahin ve Salih Müslim ile görüşmüştü.

Dubai Prensesi Şeyha Mahra, sosyal medya hesabından kocasını boşadı! O hamlesiyle tüm ülkeyi ayağa kaldırdı! Dubai Prensesi Şeyha Mahra, sosyal medya hesabından kocasını boşadı! O... Haberi Görüntüle

BAKAN GÜLER AÇIK AÇIK UYARMIŞTI

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, terör destekçisi Bafel Talabani ile ilgili yaptığı açıklamada sert bir dil kullanmıştı. Bakan Güler, terör destekçisi Talabani'nin uyarıldığını kaydetmişti. Bakan Güler, “Süleymaniye’de terör faaliyetlerinin artmasıyla ilgili Bafel Talabani sürekli olarak ikaz ediliyor. ‘Lütfen terör örgütleriyle ilişkinizi kesin. Her halükârda sizin aleyhinize olacak’ diye ve oluyor. Durum da böyle gelişiyor. Yaptıklarını, faaliyetlerini hepsini takip ediyoruz, biliyoruz. Tabii bunları hem Iraklı dostlarımızla hem KDP’li dostlarımızla da paylaşıyoruz. Ama daha sert bir hareketi de yapmak istemiyoruz. Açık açık bunlar söylendi defalarca söylendi. Fakat bir türlü kimse kendine bir çeki düzen vermedi” ifadelerini kullanmıştı. 

 

Habere Tepki Ver

6

0

0

0

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading