banner2

Türk vatandaşı dağcı Birkan Uzun'dan acı haber!

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşı dağcı Birkan Uzun'dan acı haber geldi. Uzun, Amerika'da geçirdiği kaza sonucu yaşamını yitirdi.

Dünya 01.01.2022, 15:20 01.01.2022, 15:56
Abone ol
Türk vatandaşı dağcı Birkan Uzun'dan acı haber!

ABD'de yaşayan ve aslen Güzelyurtlu olan Uzun, 16 Aralık'ta 4 bin 892 metre yüksekliği ile Antarktika'nın en yüksek noktası olan Vinson Dağı'nın zirvesine çıkarak KKTC bayrağını dikmişti.

VİNSON DAĞI'NA TIRMANAN İLK KIBRIS TÜRKÜ

Bu ana ilişkin fotoğrafı Facebook hesabından bir mesajla paylaşan Uzun, buraya tırmanan ilk Kıbrıs Türkü olmanın gururunu yaşadığını belirtmişti.

KKTC CUMHURBAŞKANI ERSİN TATAR'DAN BİRKAN UZUN İÇİN TAZİYE MESAJI

Birkan Uzun'un vefatıyla ilgili KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar da bir paylaşım yaptı.

Tatar, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Başımız sağ olsun… Acımız büyük… Elde ettiği başarılarla hepimize büyük onur yaşatan Kıbrıslı Türk dağcı Birkan Uzun’un Amerika’da geçirdiği kaza sonucu yaşamını yitirdiğini derin bir üzüntü içinde öğrenmiş bulunmaktayım. '7 kıta 7 zirve' hedefiyle büyük başarılara imza atarak Kıbrıs Türkü’nün egemenliğinin ve bağımsızlığının nişanesi KKTC bayrağını dünyanın birçok zirvesinde dalgalandırarak gurur kaynağımız olan Birkan evladımıza Allah’tan rahmet, tüm ailesine ve sevenlerine sabır dilerim. Büyük özveri, çaba ve zorlu yolculuklarla elde ettiği başarılarının, cesaretinin, çalışkanlığının ve tüm dünyaya sergilediği vatanseverliğinin, birçok gencimiz için esin kaynağı olacağına inancım tamdır. Vatanına ve milletine büyük bir aşkla bağlı Birkan’ımız, her daim kalplerimizin en özel yerinde yaşayacaktır."

İLETİŞİM BAŞKANI FAHRETTİN ALTUN'DAN TAZİYE

İletişim Başkanı Fahrettin Altun'da KKTC vatandaşı dağcı Birkan Uzun için Twitter hesabından taziye mesajı yayınladı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!