Yandex Metrica

Türk İHA'larını kör edip hedef şaşırtacaklarmış: Yunanlar savaşa hazırlanıyor

Türk İHA'larını kör edip hedef şaşırtacaklarmış: Yunanlar savaşa hazırlanıyor

Türk İHA'larının başarısı tüm dünyada kabul görürken Yunanistan cephesinden haddini aşan açıklamalar geldi. 2022 yılından itibaren adalarda anti-drone sistemleri kuran Yunan yönetimi, Türk İHA'larını kör edip hedef şaşırtmak için kurulmuş.  

Dünya

12.06.2024, 18:56

Türk İHA ve SİHA'larının başarısı tüm dünyada kabul görürken, Türkiye'nin savunma sanayi alanındaki başarısı bazı ülkeleri korkutmaya yetti. Hızlı bir şekilde gelişen Türk savunması dünyaya yön gösterici olurken, komşu ülkemiz Yunanistan bu durumdan oldukça rahatsız.

Yunanistan'ın önde gelen gazetesi Pentapostagma'ya konuşan Emekli General Florus, haddini aşan açıklamalarda bulundu. Akdeniz'de Türklere karşı hazırlık yaptıklarını bildiren emekli general, adalara Türk İHA ve SİHA'ları için anti-drone sistemleri yerleştirdiklerini açıkladı.

Suikast anında Vincent Fusca detayı: Hiç paniklemedi, ayakta durmaya devam etti! Suikast anında Vincent Fusca detayı: Hiç paniklemedi, ayakta durmaya devam... Haberi Görüntüle

TÜRK İHA'LARINA KARŞI ADALARI HAZIRLIYORLAR

Yunanistan, Türk İHA ve SİHA'larından korunmak için 2022 yılından itibaren Meriç dahil adalara anti-drone sistemleri kuruyor. Yunan basınında yer alan iddialara göre Yunanların bu hamlesinin sebebi, 'Türkiye'nin her fırsatta Yunan adalarını tehdit etmesi' olarak belirtiliyor.

Gazeteye konuşan emekli general Florus, ''Bu insansız deniz araçları daha sonra küçük füzeler, makineli tüfekler ve radarlarla donatılarak herhangi bir tehlikeli durumda savaş gemilerimizi desteklemek üzere harekete geçecektir'' ifadelerini kullandı.

İsveç'ten şaşırtmayan karar! Provokatör Momika'ya sahip çıktılar İsveç'ten şaşırtmayan karar! Provokatör Momika'ya sahip çıktılar Haberi Görüntüle

AKDENİZ'DE OLASI BİR SAVAŞ İÇİN HAZIRLIKLARINI TAMAMLIYORLAR

Yunan general, Akdeniz'deki hidrokarbon oyununun asıl şimdi başladığını, kendi ülkelerini mümkün olan en iyi şekilde koruyacaklarını belirtti. Bunların yapılması gerektiğini savunan, Pentapostagma'ya demeç veren Florus, ''Çünkü Türkler bize her yerde 'karşı koymak' isteyeceklerdir.'' ifadelerini kullandı.

Florus, "Bu insansız deniz araçları daha sonra küçük füzeler, makineli tüfekler ve radarlarla donatılarak herhangi bir tehlikeli durumda savaş gemilerimizi desteklemek üzere harekete geçecektir" dedi.

Adalarının Türkiye tarafından her fırsatta tehdit edildiğini iddia eden general, Türklerin SİHA filolarını hedef almak üzere 2022 yılından beri aralıksız olarak çalıştıklarını açıkladı. Bu sistemlerin amacı, Türk İHA'larının GPS sinyallerini bozarak uçuş planlarını şaşırtmak suretiyle onları ''körleştirmek'' ve etkisiz hale getirmek.

Habere Tepki Ver

4

0

0

0

1

0

4

1

Hakan ULUDAĞ

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading