Yandex Metrica

Trump'tan İsrail'e soykırım desteği! 'Gazze'de işi hızlıca bitirin'

Trump'tan İsrail'e soykırım desteği! 'Gazze'de işi hızlıca bitirin'

ABD Başkanlığı için mevcut başkan Joe Biden ile bir yarış halinde olan Eski ABD Başkanı Donald Trump, İsrail'in "Gazze'de savaşı kazanıp hızlıca işi bitirmesi gerektiğini" söyledi.  

Dünya

06.06.2024, 20:47

ABD'de başkanlık seçimlerine kısa süre kala mevcut başkan Jode Biden ile eski ABD Başkanı Donald Trump, siyonistlere yaranmak için art arda skandal açıklamalara imza atıyor. 

İsrail'e sütten çıkmış ak kaşık muamelesi yapan Trump, Fox News televizyonuna verdiği mülakatta, Gazze'deki son durumu ve ABD-İsrail ilişkilerini değerlendirdi.

İngiltere'yi kasıp kavuran Tottenham Turks adlı çetenin lideri, Moldova'da düzenlenen silahlı saldırıda hayatını kaybetti İngiltere'yi kasıp kavuran Tottenham Turks adlı çetenin lideri, Moldova'da düzenlenen... Haberi Görüntüle

"İSRAİL BU İŞİ BİTİRMELİ"

Gazze Şeridi'nde işlenen insanlık dışı saldırıları görmezden gelen Trump, İsrail'in 7 Ekim'de yaşadıklarının unutulduğunu söyledi. Trump, bu saldırıların hatırlanması ve İsrail'in Amerikan siyasetinde "eskisi gibi" güçlü olması gerektiğini belirtti.

Soykırımcı İsrail'e katliam çağrısı yapan başkan adayı Trump, açıklamasının devamında skandal ifadeler kullandı. Trump, "İsrail (Gazze'de) bu işi bitirmeli, bu işi hızlıca ve güçlü şekilde bitirmeli ve yeniden hayata dönmeli çünkü çok uzun zaman sürdü. Onlar kazanmalı ve işi bitirmeli." dedi.

Uçan Hollandalı Ege'de görüldü! Bu gemi suda mı havada mı? Uçan Hollandalı Ege'de görüldü! Bu gemi suda mı havada mı? Haberi Görüntüle

DEMOKRAT SENATÖRE 'FİLİSTİNLİ GİBİ DAVRANIYOR' SUÇLAMASI

Öte yandan Trump, İsrail lobisinin bundan 15 yıl önce Washington'daki en etkili lobi olduğunu ancak bugün bazı Demokrat isimler dolayısıyla eski gücünden uzakta kaldığını savundu.

Daha önce İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'yu hedef alarak İsrail'de seçimlere gidilmesi gerektiği açıklamasını yapan Senato Çoğunluk Lideri Demokrat Chuck Schumer'e yüklenen Trump, "Onların (İsrail lobisinin) şu an bir zamanlar olduğu gibi destekçisi yok. Ben bu hususta iyiyim ama onların arkası yok. Hatta Schumer bile Filistinli gibi davranıyor." ifadelerini kullandı.

Schumer'in Yahudi olmasına ve bugüne kadar İsrail'e hep güçlü destek vermesine rağmen şu anda İsrail için çalışmadığını savunan Trump, bunun İsrail için tehlikeli bir durum olduğunu söyledi.

Demokrat senatör Schumer, 14 Mart'ta Senato'da yaptığı konuşmada, Netanyahu'nun 7 Ekim'den sonraki süreci kötü yönettiğini vurgulayarak İsrail'de seçim yapılması çağrısında bulunmuştu. Netanyahu, Schumer'in açıklamasına tepki göstererek İsrail'de seçim yapılıp yapılmamasının "İsrail hükümetinin görevi" olduğunu, seçilmiş lideri değiştirmeye çalışmanın da uygun olmadığını söylemişti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

1

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading