banner2

Trump: Bu çok büyük bir yenilgi! Joe Biden istifa etmeli

Amerikalıların Kabil'de düştüğü trajik durum ülke siyasetine damga vurdu. Donald Trump, halefi Joe Biden'ı istifaya çağırdı.

Dünya 16.08.2021, 01:58 16.08.2021, 11:14
Abone ol
Trump: Bu çok büyük bir yenilgi! Joe Biden istifa etmeli

Eski ABD Başkanı Donald Trump, ülkesinin Afganistan'da uğradığı hezimet nedeniyle Joe Biden'ı istifaya çağırdı. "Joe Biden’ın Afganistan'da yaptığı, ABD tarihindeki en büyük yenilgilerden biri. Orada izin verdiği şey nedeniyle Biden'ın rezil şekilde istifa etme vakti geldi. Zaten meşru olarak seçilmemişti" diyen Trump, yönetimde kendisinin olması halinde 'çok daha başarılı bir geri çekilme operasyonuna imza atacağını' ileri sürdü. 

Trump, geçtiğimiz yıl Taliban heyetiyle Doha'da müzakere sürecini başlatmış ve ABD askerlerinin Afganistan'dan Mayıs 2021 tarihine dek güvenle çekileceğine dair örgüte taahhütte bulunmuştu. 

Aslında Trump ve Biden yönetimlerinin ABD'nin Kabil'den çekilmesi konusunda bir fikir ayrılığı yok. Ülkedeki Cumhuriyetçilerin Biden yönetimine ilişkin temel eleştiri konusu, 'geri çekilmenin şekli' konusunda oldu. Amerikan temsilcilerinin Kabil'den kaçış anları, 1975'te Vietnam'dan çıkış görüntülerini hatırlatmıştı. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!